Lauri Luik: Tallinna Tehnikaülikooli seadus toetab uute idufirmade tekkimist

tty2

Riigikogu kultuurikomisjon arutas Tallinna Tehnikaülikoolis rektor Andres Keevalliku ja juhtkonnaga Tallinna Tehnikaülikooli seaduseelnõu. Tähelepanu keskmes olid TTÜ vastutusvaldkonnad ning peamised õppe- ja teadustöö tegevussuunad.

„Tallinna Tehnikaülikooli seadus toetab uute idufirmade tekkimist ja nende kaudu sünnivad uued Eesti edulood. Ülikoolil on juba hea partnerlus kohalike ja rahvusvaheliste ettevõtetega, aga teadusarendusvõimaluste ja innovatsiooniprojektide potentsiaal on veelgi suurem,“ ütles kultuurikomisjoni esimees Lauri Luik.

tty

Kohtumisel analüüsiti TTÜ arengut ja tulevikuväljavaateid ning rõhutati inseneriõppe olulisust. TTÜ juhtkonna hinnangul on inseneriõppe populaarsemaks muutmiseks vaja noortele teha rohkem selgitustööd. Ülikoolis korraldatakse koolidele ekskursioone, et näidata põnevat õppekeskkonda ja äratada noortes huvi tehnikavaldkonna vastu.

Juhtkonna sõnul on TTÜ juurde loodud tehnoloogia- ja arenduskeskused end õigustanud, sest nendest on sündinud mitmed rahvusvahelised edulood. Ka lihtsate start-up ettevõtete jaoks on loodud palju laboreid nagu keevitus-, mehhaanika-, puidu-, värvilaborid jm. Samas leidsid ülikooli esindajad, et väikestele ja keskmistele ettevõtetele peaks olema suurem riigipoolne toetus arendusprojektide läbiviimiseks.

Tallinna Tehnikaülikooli seaduse eelnõu (619 SE) oli Riigikogu täiskogu esimesel lugemisel 16. aprillil.

Fotod kohtumiselt: http://fotoalbum.riigikogu.ee/v/Komisjonid/XII+Riigikogu/Kultuurikomisjon/tty/

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353; 51 69 152
kati.varblane@riigikogu.ee
Päringud: press@riigikogu.ee

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga