Eesti Koolispordi Liidu presidendina jätkab Lauri Luik

Eile, 15.mail kogunes Eesti Koolispordi Liidu (EKSL) üldkogu, et valida ametisse uus juhatus, president ja asepresident. Presidendiks valiti tagasi riigikogu liige Lauri Luik, keda toetasid valimistel kõik liikmesorganisatsioonid.

“Eesti Koolispordi Liidu eesmärk on tutvustada koolinoortele spordi ja tervislike eluviiside olulisust kui täisväärtusliku ja õnneliku elu üht alustala,” sõnas Luik.

20140517-020618.jpg

“Kõik lapsed peaksid nädalas vähemalt paar-kolm korda sportima, et tekiks liikumusharjumus ja elukestev armastus spordi ning tervislike eluviiside vastu. Soovin, et noored paneks oma nutitelefoni päevas vähemalt mõneks tunniks haardeulatusest ära ning veedaksid selle aja spordiväljakul, rulapargis või metsaradadel,” ütles Luik.

Luige sõnul on EKSL-i tegevus lisaks koolinoortele suunatud ka õpetajate ja lapsevanemate senisest suuremale kaasamisele, sest eeskujud on noorte jaoks väga olulised.

“Lisaks üritame pakkuda inimestele uusi, innovaatilisi viise oma sportimisharjumuste parandamiseks. Üheks selliseks on näiteks interaktiivne õppeprogramm, kust inimene saab teoreetilise ülevaate olulisematest spordiharjutustest ja -aladest. Kuna materjal on üles ehitatud kehalise kasvatuse ainekava põhjal, on see suurepärane abivahend koolitundideks valmistumisel. Programm on kõigile tasuta kättesaadav EKSL-i kodulehelt (www.koolisport.ee).”

EKSL-i asepresidendiks valiti Margit Kurvits ning juhatusse: Karin Junson, Veigo Juuse, Andres Kallavus, Ülo Kurig, Triinu Meriloo, Ulvi Mägi, Aive Pähn, Tiina Tooding ja Rainer Võsaste. Revisjonikomisjoni esimehena jätkab Aivo Sildvee.

EKSL ühendab kõikide Eesti maakondade ja suuremate linnade koolispordiorganisatsioone, kaasates oma tegevusse üle 40 000 koolinoore.

Foto: Henri Ausmaa. Eesti Koolispordi Liidu uus juhatus (pildilt puudub Ülo Kurig)

Lisainfo:
Henri Ausamaa,
Eesti Koolispordi Liidu peasekretär kt.
henri@koolisport.ee; 372 5280096

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga