Lauri Luik: rahvusvaheline õpe toob talendid Eestisse

Reformierakondlasest riigikogu kultuurikomisjoni liikme Lauri Luige sõnul on haridusministeeriumi otsus toetada Tallinna inglise kolledži ja Tartu Miina Härma gümnaasiumi rahvusvahelise bakalaureuseõppe (IB õpe) arendamist igati kiiduväärt.

“IB õppe arendamine Eestis on üks võimalus talentide siia meelitamiseks ning siin hoidmiseks, seda nii lapsevanemate kui õpilaste näol,” lausus Luik.

Luige sõnul on Tallinna Inglise Kolledž ja Tartu Miina Härma gümnaasium lisaks Tallinna Rahvusvahelisele koolile ainsad õppeasutused Eestis, kuhu välisriikide diplomaadid, ametnikud ja ettevõtjad saavad oma lapsed õppima panna ootuses, et peale õppekava läbimist saab õpilane rahvusvaheliselt tunnustatud üldharidusdiplomi.

“See võimaldab omakorda ilma takistusteta jätkata õpinguid ükskõik millises IB õppekavu tunnustavas riigis,” märkis Luik.

“Eesti rahvusvahelistumine ning ääremaastumise ärahoidmine on IB õppe rakendamise kaks olulist märksõna. Rahvusvahelise õppe propageerimine on meie jaoks oluline ka seetõttu, et investorid, külalisõppejõud ning siia kutsutud talendid ei peaks võimaluste puudumise tõttu suunduma näiteks Soome, kus pakutakse tasuta õpet nii inglise, saksa, prantsuse, hiina kui ka vene keeles.”

Käesoleva aasta eelarvest eraldab Riigikogu bakalaureuseõppe arendamise tarvis üle 600 000 euro. Kuna käivitamisprotsess alles käib, on investeeringuid tarvis ka järgneval paaril aastal. Lisavahendite leidmine ning selleteemalised läbirääkimised haridusministeeriumiga seisavad veel ees.

Lauri Luik toonitab, et konkurentsivõimelise ja rahvusvaheliselt tunnustatud hariduse pakkumine ning arendamine Eestis riigi jaoks võtmetähtsusega küsimus.

Lisainfo:

Lauri Luik
Riigikogu liige
56 659 599
lauri.luik@riigikogu.ee
www.lauriluik.ee

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga