Lauri Luik: õppekava täitmise nõude lõdvendamine aitaks toetada enam abivajajaid

Meie prioriteet on aidata senisest rohkem reaalselt abi vajavaid tudengeid, seetõttu suurendame ka õppetoetusteks minevaid summasid kaks korda. Selleks, et need summad oleksid abivajajatele paremini kättesaadavad, oleks mõistlik alandada praegu seaduseelnõus olevat 30 ainepunkti läbimise nõuet.

Valitsusest tulnud eelnõus on õppetoetuse saamise eeltingimuseks 100%-line õppekava läbimine. Kui otsesel õppetöö kulude hüvitamisel on see põhjendatud, siis sotsiaaltoetuste puhul langetaksin seda pigem 75%-le. See muudab süsteemi paindlikumaks ning võimaldab abistada enamaid abivajajaid.

Ühe põhimõttelise muudatusena antud eelnõus usaldaksin kogu õppetoetuste rahakoti tudengitele endile.

Valitsuselt heakskiidu saanud ning riigikogus peagi arutlusele tulev õppetoetuste eelnõu näeb ette 135 euro suurust toetust üliõpilasele, kelle keskmine sissetulek perekonnaliikme kohta jääb alla suhtelise vaesuspiiri ehk hetkeseisuga alla 280 euro kuus ja kes täidab õppekava täies mahus.
 
Haridus- ja teadusministeeriumi arvutuste kohaselt saaksid praeguse seisuga uut vajaduspõhist õppetoetust vähemalt 37 protsenti täiskoormusel õpinguid alustavatest tudengitest. Õppekava täitmise nõude alandamine aitaks enam neid tudengeid, kel mõne aine ebaõnnestudes kaoks toetuse võimalus sootuks. 

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga