Lauri Luik: Läänemaale jäägu vähemalt kolm gümnaasiumi

Reformierakonna Läänemaa organisatsiooni juhatus arutas teisipäeval maakonna gümnaasiumivõrgu tuleviku üle ning leidis, et optimaalseim gümnaasiumite arv maakonnas on kolm.

“Põhikooli- ja gümnaasiumiseadusega (PGS) oleme võtnud eesmärgiks tagada tugev põhikoolide võrk üle Eesti ning põhihariduse kättesaadavus võimalikult kodukoha lähedalt. Lisaks seadsime PGS-iga sihiks korrastada tänane gümnaasiumivõrk, et tagada noortele Eesti eri paigust kvaliteetse keskhariduse kättesaadavus, “ sõnas PGS-i üks kaasautoritest, riigikogu kultuurikomisjoni liige Lauri Luik.

Maakonnaorganisatsiooni juhatus jõudis järeldusele, et Läänemaa laste ning nende perede huvides on regionaalpoliitiliselt oluline, et siin jätkaks tulevikus vähemalt kolm gümnaasiumi- üks maakonnakeskuses Haapsalus, teised kaks vastavalt põhjas ja lõunas. Kindlasti tuleb osapooli rahuldav lahendus leida ka näiteks Taebla gümnaasiumis õppivate ja tulevikus õppida soovivate noorte osas.

Uus seadus nõuab, et gümnaasiumiastmes suudetaks pakkuda vähemalt kolme õppesuunda. “See ei tohiks kolme gümnaasiumi puhul suur probleem olla,” ütles Luik. “Küll aga võib väljaspool Haapsalu linna asuvate gümnaasiumite puhul saada saatuslikuks pidevalt vähenev õpilaste arv.”

“Kuigi ministeerium näeb ette, et gümnaasiumiastmes võiks olla minimaalselt kolm paralleeli, oleks Läänemaa kontekstis mõeldavad ja võimalikud ka kahe paralleeliga gümnaasiumid.“

“Noarootsi riigigümnaasium on leidnud oma nišši ning peaks seda suunda kindlasti jätkama, kuna see meelitab Läänemaale teistegi maakondade õpilasi. Maakonnakeskusesse Haapsallu loodavas riigigümnaasiumis õpilaste arv saatuslikuks ei saa ning sellega suure tõenäosusega probleeme ei teki. Kindlasti tuleb aga leida oma spetsiifika.“
“Olgu selleks siis merendus-, spordi- või mõni sootuks muu valdkond, “ pakkus Luik.

“Küll aga tuleb pingutada selle nimel, et Lõuna-Läänemaal tekiks üks tugev gümnaasium oma kindla kallakuga, nt loodus. See nõuab aga head ja põhjalikku koostööd Lihula ja Kullamaa ning teiste ümberkaudsete valdade vahel.”

Reformierakond seisab selle eest, et tagada võimalikult kvaliteetne ja hea kättesaadavusega gümnaasiumiharidus Läänemaal.

Lauri Luik
Reformierakonna Läänemaa organisatsiooni esimees
Riigikogu kultuurikomisjoni liige
56 659 599
lauri.luik@riigikogu.ee

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga