Lauri Luik Läänemaa koolinoortele: terves kehas terve vaim

Eesti Koolispordi Liidu president Lauri Luik kohtus nädala jooksul 100 Läänemaa koolinoorega, et rääkida neile spordist ja tervislike eluviiside olulisusest.

Foto: Reimo Nebokat

Foto: Reimo Nebokat

Antud esinemine oli üks osa Haapsalu Bowlinguklubi MTÜ projektist, mille eesmärgiks on tagada parem huvihariduse kättesaadavus Läänemaa maakoolides õppivatele noortele ning kaardistada ära noorte vajadused ja soovid huvitegevusega tegelemisel. Projektijuhiks on Ridala vallavolikogu liige ja Lääne maakonna noorsootöö arengukava üks koostajatest Reimo Nebokat.

„Vanasõna „Terves kehas terve vaim“ iseloomustab antud projekti sisu kõige ilmekamalt,“ sõnas Luik. „Kui inimese tervis on korras, siis suudetakse olla ka vaimselt tasemel ning elada õnnelikku ja täisväärtuslikku elu.“

Projekti raames toimub 6 õppepäeva, millest neli on tänaseks toimunud. Igast õppepäevast võtab osa 50 õpilast (projektist kokku 300). Õppepäeval mängitakse bowlingut, kuulatakse esinejat ning osaletakse küsitlusel. Lauri Luik osales kahel õppepäeval. Esimesel neist olid Noarootsi ja teisel Lihula Gümnaasiumi õpilased.

Antud projekti „Sportliku huvitegevuse õpetamine koos hariva loenguga (sport kui elustiil) maakoolide õpilastele“ toetab rahaliselt MTÜ Kodukant Läänemaa läbi LEADER-meetme. Veebruari algul toimusid õppepäevad Kullamaa Keskkooli ja Taebla Gümnaasiumi õpilastele. Tol korral oli esinejaks olümpiavõitja Jüri Jaanson. Märtsis toimuvad õppepäevad Oru Kooli ja Risti Põhikooli õpilastele. Neile tuleb esinema Eesti pikamaajooksu meister ning täna Vormsi perearst Madis Tiik.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga