Lauri Luik: Kiltsi tööstuspargile elu sisse!

Reedel, 17. veebruaril toimus Läänemaalt riigikokku valitud saadiku Lauri Luige ja Lääne maavanema Innar Mäesalu visiit Ridala valda. Visiidil oli kaasas ka Ridala vallavolikogu liige Reimo Nebokat.

Päeva jooksul kohtuti Ridala vallajuhtidega, külastati Haapsalu Uksetehast, Rohuküla sadamat ning puiduettevõtet AS Hapval.

Riigikogu kultuurikomisjoni liikme Lauri Luige sõnul on väga oluline, et hoo saaks sisse Kiltsisse planeeritav tööstuspark. “Selle projekti elluviimine tooks Ridala valda kindlasti oluliselt juurde töökohti.” oli Luik kindel.

Maavanem Innar Mäesalu sõnul on positiivne, et Rohuküla sadamasse on investeeritud, ning ka tänu sellele luuakse kaudselt Läänemaale töökohti.

“Rohuküla sadama areng on üheks olulisemaks teguriks Läänemaale tootmisettevõtete meelitamisel ning seeläbi uute töökohtade tekkel.” sõnas Mäesalu

Ridala volikogu liikme Reimo Nebokati sõnul on Ridala vallas kaks õnnetut hoonet mis vajavad lähiajal kindlasti investeeringut. Üheks neist on Uuemõisa mõisahoone, mille idatiib seisab täna tühjana. “Oleks investeeringuks vajaminev raha olemas, saaks mõisahoones olevad ruumid kasutusele võtta ning rajada lasteaiale ruumid uue rühma tarbeks.” sõnas Nebokat

Teine hoone mis kevas seisukorras, on Panga külas asuv Ridala spordihoone. Et see hoone korda saada, on tarvis teha kapitaalremont.

Lauri Luige sõnul on suveks plaan läbi käia kõik Läänemaa omavalitsused, et arutada kohalikke probleeme ning otsida neile lahendusi.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga