Lauri Luik: iga laps peab saama hea hariduse olenemata elukohast

Tallinna Inglise Kolledži direktor Toomas Kruusimägi kohtus täna Riigikogus Reformierakonna fraktsiooni hariduse töörühmaga. Kohtumise üheks teemaks olid koolikatsed.

Üheskoos tõdeti, et esimesse klassi pääsemiseks korraldatud katsetega seotud probleemid on eriti valusalt üles kerkinud Tallinna kesklinna koolides.

Riigikogu liikme Lauri Luige sõnul on eelkõige tegemist hariduse kvaliteedi küsimusega. ”Olukord muutuks, kui lastevanematel oleks suurem kindlus kvaliteetse hariduse saamise võimaluse kohta kõikjal Eestis. „Toetan Toomas Kruusimäe seisukohta, et parandada tuleks nii hariduse juhtimist pealinnas kui koolijuhtide otsustusvõimalust eelarve ning õppekavaga oma kooli nägu kujundada,” lisas Luik.

Reformierakonna hariduse töörühma juhi Lauri Luige sõnul peab lastevanemateni olema viidud teadmine, et igas tema kodu lähedases koolis saab laps sama hea hariduse kui kesklinnakoolis,” lausus Luik märkides, et probleem ei ole koolides, kuhu katseid korraldatakse, vaid koolides kuhu vanemad lapsi panna ei taha. „Koolihariduse kvaliteedi tõstmine koos vanematele tagatud võimalusega lapsele kooli valida peavad käima koos,” ütles Riigikogu liige.

Vt ka Delfit

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga