Eesti Koolispordi Liidu presidendi Lauri Luige kutsel külastavad Eestit Iraani koolispordi föderatsiooni juhid

Eestis mitteametlikul visiidil viibivad Iraani koolispordi föderatsiooni juhid kohtusid täna Toompeal Eesti Koolispordi Liidu presidendi Lauri Luigega.

Hea koostöö Eesti ja Iraani koolispordi liitude vahel algas 2009.aastal , mil Iraani võistkond osales Tallinnas toimunud koolinoorte kergejõustiku maailmamestrivõistlustel.

Seekordse visiidi eesmärk on tugevdada kahe riigi suhteid läbi koolispordi.Tänasel kohtumisel tutvuti esmalt Eesti parlamendi hoone ja riigikogu töökorraldusega ning vahetati Eesti ja Iraani kehalise kasvatuse ja koolispordi parimaid kogemusi. Iraan on tugeva haridussüsteemiga riik, milles pööratakse erilist tähelepanu kehalise kasvatuse õpetajate koolitamisele ja õppekava arendamisele kõigi riigis elavate eri kultuuride ja rahvuste jaoks. Lauri Luik märkis, et koolisport on suurepärane võimalus lähendada erinevaid kultuure ja tihendada sõprust. Eesti Koolispordi Liidu üheks eesmärgiks on arendada rahvusvahelist koostööd ja pakkuda ka tulevikus häid võimalusi Eesti tutvustamiseks läbi spordi.

Lähemas tulevikus valmistatakse ette ja sõlmitakse uued koolispordialased koostöölepped spordi ja kultuuri arendamiseks Eesti ja Iraani vahel.

Külalised tutvusid täna samuti Tallinna Saksa Gümnaasiumi kehalise kasvatuse ja sporditöö korraldusega ning avaldasid tunnustust kooli spordirajatistele ja kehalise kasvatuse õppetöö korraldusele. EKSL juhatuse liige ja 2010 aasta õpetajaks valitud Saksa Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja  Ülo Kurig on enam kui 30 tööaasta jooksul olnud aktiivne Eesti Koolispordi Liidu kohalikus ja rahvusvahelises töös. Tema õpilased on korduvalt edukalt osalenud koolispordi rahvusvahelistel võistlustel.

Külalised lahkuvad suvesoojast Eestist koos parimate mälestustega homme.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga