Lauri Luik: digiõpik ei tohiks jääda vaid tahvelarvutikeskseks

Riigikogu kultuurikomisjoni liikme Lauri Luige sõnul väärivad esimeste digiõpikute projektid tunnustust, kuid tõdeb, et digiõppematerjalidele üleminekul ei tohiks need pelgalt jääda tahvelarvutikeskseteks, vaid oleksid lihtsasti ja sama funktsionaalsusega käsitletavad ka lauaarvutis ning vajadusel ka nutitelefonis.

“Nagu näitab tagasiside noortelt endilt, võetakse uuendused hea meelega vastu, kuna digitaalsel kujul töövihik või raamat on paberkandjast tunduvalt funktsionaalsem. Interaktiivsed õppematerjalid aitavad muuta õpetatavat noore jaoks atraktiivsemaks, praktilisemaks ning loodetavasti ka kergemini omandatavaks,” ütles Luik.

Lauri Luik rõhutab, et praegune koalitsioonileppe kava näeb ette e-kooli võimaluste laiendamise, et kergendada noorte koolikotti ning vanemate osalust õpiprotsessis. Kavas on luua ka e-gümnaasium, kuhu on koondatud kogu akadeemiline õppevara ning kust nii koolid kui õpilased saavad kursusi alla laadida.

Kultuurikomisjoni liige nendib, et tänaste õppevahendite tarvis suunatud rahad kuluvad valdavas osas vaid õpikute soetamiseks. “Nii näiteks ei jätku Haapsalu linnas nendest vahenditest peale õpikute millekski muuks. Digiõpikutele üleminek võimaldaks trükikulusid kokku hoida ning suunata vabanevad vahendid näiteks laborite täiendamisse,” lisas parlamendisaadik.

2012. aasta hariduskulud on kogusummas 200 miljonit eurot, millest õppevahendid moodustavad 8 miljonit.

Lisainfo:

Lauri Luik
Riigikogu kultuurikomisjoni liige
lauri.luik@riigikogu.ee
5665 9599

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga