Kõne RE Noortekogu kongressil

Head sõbrad!
 

On tore olla taas kord Teie ees. Aasta on märkamatult mööda veerenud ning jälle käes Noortekogu kõige olulisem sündmus- kongress.
 

Mul on hea meel tervitada siin saalis paljusid tuttavaid, kellega viimaste aastate vältel oleme nii mõndagi kasulikku ja vahvat meie koduse Eestimaa heaks korda saatnud. Väga tore on aga tervitada ka neid noori, kelle jaoks see on esimene kokkupuude Reformierakonna Noortekoguga. Loodan, et Teie järgnevad aastad Noortekogus saavad olema teguderohked ning lõbusad.
 

Kaheksa aasta eest kogunes punt noori, kes panid aluse sellele suurepärasele organisatsioonile, mis tänaseks on kasvanud ligi 4000 liikmeliseks üle-Eestiliseks katuseorganisatsiooniks. Tunnen end siiani tänuvõlglasena, sest nende poolt omal ajal astutud sammud rajasid vundamendi, millele täna toetume.
 

Reformierakonna Noortekogul on läinud hästi. Meie tehtud töö ning pingutused on vilja kandnud. Oleme suuremad ja tugevamad kui eales varem. Meie programmilised seisukohad on saanud Reformierakonna platvormi vältimatuks osaks.
 

Nii näiteks oleme suutnud Reformierakonna programmi lülitada olulised hariduspoliitilised seisukohad, mis puudutavad tulumaksuvabasid haridusfonde, õppelaenu piirmäära tõstmist ja stipendiumitesüsteemi viimist uuele tasemele. Samuti noorte õppimisvõimaluste laiendamist välismaal ning kutsenõustamiskeskuste aktiivsemat propageerimist.
 

Haridus on investeering meie endi tulevikku. Peame investeerimist haridusse analoogseks investeerimisega näiteks kinnisvarasse, aktsiafondidesse või kulda. Täna õpime selleks, et homme hariduslikult jõukamad olla.
 

Üheks olulisemaks valdkonnaks nii Reformierakonna kui ka meie Noortekogu jaoks on loomulikult majanduspoliitika. Seisame madalate maksude ja ettevõtluse propageerimise eest ka noorte seas. Samuti toetame igati majandusõppe programmi rakendamist gümnaasiumides.
 

Juba 2003. aastal ütlesime selgelt välja, et tulumaks peab alanema 10%-le. Täna liigume selles sihis. Seda ikka selleks, et inimestele jääks rohkem raha kätte. On ju iga inimene ise parim otsustama, mida oma rahaga peale hakata. Olgu selleks siis investeerimine haridusse, lastesse, vanematesse või väärtpaberitesse. 
 

Riigikaitse seisukohalt oleme alati toetanud kutselist kaitseväge ning riigikaitseõpetuse programmi käivitamist gümnaasiumides. Meie püüdlustega ühineb ka Reformierakond eelkõige kaitseminister Jürgen Ligi isikus.
 

Noorteorganisatsioonide tegevuse aktiivsem toetamine, noortekeskuste rajamise aktiviseerimine ning noorte tegevuse suunamine kultuuri-, spordi- ja teiste harivate ürituste abil on samuti meie jaoks väga olulised. Ühes Reformierakonnaga võitleme nendegi sammude eest.
 

Sõbrad, me liigume jõudsalt Reformierakonna seatud visiooni suunas. Olen kindel, et samas vaimus jätkates oleme järgneva 15 aastaga 5 Euroopa jõukama riigi hulgas. Meie tulevik on meie endi kätes!
 

Tuleva aasta 4. märtsil toimuvad Riigikogu valimised, mis otsustavad Eestimaa saatuse järgmiseks neljaks aastaks. Meie kindel siht on need valimised võita.
 

Täna on Reformierakond peaministripartei, kõige populaarsem ja tugevam erakond Eestis. Ainult meie omame kindlat visiooni ka vähe pikemaks ajaks kui seda on üks neljaaastane valimisperiood. Meil on selged vaated ning peagi lõplikult valmiv väga hea valimisplatvorm. Need on suured eelised teiste parteide ees.
 

Seekord astub Riigikogu valimiste võitlustulle terve hulk noori poliitikuid. Meie poolt valimistele välja pandav meeskond on suurem ja tugevam kui kunagi varem.
 

Noore ja tulevikkuvaatava inimesena pean ääretult oluliseks, et Reformierakonna Noortekogu saaks tugeva ja hea esindatuse parlamendis.
 

Meil ei ole tarvis vaid tähtsaid mehi kuskil kaugel ja kõrgel kohal. Me vajame inimesi, kes just meid esindaks ning kelle poole saaksime alati vabalt pöörduda. Olen valmis seda vastutust võtma ja kandma ning esindama ka Sinu huve üleriigilisel tasandil.
 

Ma kutsun Meid kõiki üles julgusele panustada noortele. Riigikogu vajab hädasti seda värskust, teotahtelisust ja algatusjulgust, mida meie- NOORED- endis kanname.
 

Lõpetuseks tänan kõiki tublisid noori erinevatest klubidest üle Eesti, kellega nende aastate vältel oleme koostööd teinud. Tänan ka Noortekogu praegust juhatust, kellega oleme aasta vältel kõvasti töötanud. Erilised tänud Noortekogu esimehele Reimole ning peasekretärile Kallele, kes on sihikindlalt meie organisatsiooni juhtinud. Suured tänud ka eestseisuse esimehele Kalevile, kes on teinud südamega oma tööd ning olnud aastaid meile ideoloogilise isa eest.

Nähkem vaeva selle nimel, et need 98 päeva, mis tulevaste Riigikogu valimisteni veel jäänud on, saaksid sisustatud sihikindla töö ning pingutustega. Seda ikka selleks, et juba tuleva aasta 4. märtsil rõõmuga tõdeda meie valimisvõitu. Kui me kõik väga tahame ning selle nimel ka pingutame, siis on kindel, et oleme kevadel 125 000 hääle ning 27 mandaadiga Riigikogu valimised võitnud.
 

Tuult tiibadesse meile kõigile!
 

Aitäh!

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga