Intervjuu Paremates Uudistes

Paremate Uudiste reporter Peep Lillemägi küsis minult mõned huvitavad küsimused

Miks Sa kandideerid Riigikokku?
 

Mõte saada kunagi valitud Riigikokku tekkis hetkel, mil esimest korda parlamendihoonesse sisse astusin. See oli vist nii umbes 9 aasta eest. Miskipärast tundsin, et see on koht, kuhu soovin pürgida. Mitte pelgalt selle pärast, et seal tundus kõik nii ilus ja uhke vaid ikka seetõttu, et meie Eesti inimeste eluolu parandamisele kaasa aidata. Noore inimesena näen maailma ehk veidi heledamates värvides, kui mõni tänane elukogenud saadik. Seda värskust, teotahtelisust ja algatusjulgust soovingi oma tulekuga sellesse koloriitsesse seltskonda tuua.
 

Milline on Sinu senine kogemus poliitikas?

Esimene kokkupuude poliitikaga jääb keskkooliaastatesse- aega, mil minu ametinimetuseks oli Monarh ehk kooli õpilasomavalitsuse juht. See oli aastal 1998. Seejärel, aastal 1999, asutasime sõpradega Haapsalus Reformierakonna noorteklubi. Järgmisel aastal, niipea, kui sain täisealiseks, liitusin Reformierakonnaga. Olles oma kodukohas Haapsalus 4 aastat noorteklubi vedanud, astusin järgmise sammu- asusin juhtima Reformierakonna üle-Eestilist noorteorganisatsiooni. Täna olen Reformierakonna juhatuse liige ning erakonna Haapsalu piirkonna esimees. Kolmandat aastat töötan erakonna peakontoris piirkondade arendusdivisjoni nõunikuna. Kodukoha elul hoian silma peal olles teist perioodi Haapsalu linnavolikogu liige ja Reformierakonna fraktsiooni esimees. Ligi 8 aastat on möödunud pidevas kokkupuutes poliitikaga, hetkest, mil esmakordselt kohtusime. Tunnen, et nüüd on käes õige aeg liikuda edasi ning pürgida Riigikokku.

 
Miks just poliitika?

Mulle on alati meeldinud midagi paremaks teha. Nii nagu ma üritasin lapsena plastiliinist mehikesi aina täiuslikumaks muuta, soovin ma ka täna, et inimeste elu Eestis läheks ikka ja aina paremaks. Poliitikas ja eelkõige Reformierakonnas on selleks ideaalsed võimalused. Tunnen, et Riigikogu liikmena suudan veelgi enam kaaskodanike heaks korda saata.

 
Mitu esindajat loodab Noortekogu Riigikokku saada?

Mida rohkem, seda uhkem, nagu öeldakse. Kui reaalselt võtta, siis kolm kohta Riigikogu Reformierakonna fraktsioonis võiks noorte päralt olla küll. Selge on see, et Noortekogu läheb ühes Reformierakonnaga neid valimisi võitma, seega pole välistatud, et see number saab ka suurem olema.

 
Mida kaotavad valijad, kui ükski noorte esindaja parlamenti ei pääse?

Riigikogu on läbilõige ühiskonnast. See ei tohi olla 101-liikmeline eliit. On loomulik, et kui seistakse kõigi huvigruppide heaolu eest, siis peab esinduskogus olema ka eriealisi inimesi. Jättes ühe olulise grupi esindamata, on selge, et edasine tähelepanu antud kontingendile saab olema väiksem. Lisaks sellele vajab meie Riigikogu tänane koosseis hädasti värsket verd, seda nooruslikku uljust ja julget pealehakkamist, mida me endiga kaasas kanname.

 

Lauri Luik
Sinu esindaja Riigikogus
www.lauriluik.ee

Lauri Luik

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga