Hüvasti Steve Jobs

Elu on habras ja ootamatu, samuti surm. Ta ei küsi sult, kas oled valmis või kas soovid. Teda ei huvita sinu geniaalsus, rääkimata rahast või tuntusest teiste inimeste seas. Ta talitab nii nagu soovib, nagu määratud, kui soovite.

Nii lahkus meie hulgast üks IT-maailma, ning võib öelda ehk ka üks brändinduse- ja marketingimaailma valitsejaid, Steve Jobs.

See pilt on pärit Apple kodulehelt ning kannab originaalis failinime: "t_hero". Ma arvan, et see on parim vaste sõnapaarile Steve Jobs.

Seega, omades visiooni, mis muudab maailma paremaks, tasub pingutada, tasub püüelda, kuid ei tohi unustada ELU põhiväärtusi, ilma milleta kõik kustub. Nendeks on tervis, õnn, vabadus, armastus, tarkus… Ma usun, et Steve Jobs oli kombinatsioon kõigist nendest alusväärtustest, kuid piisas vaid ühe väärtuse, selle kõige esimese õõnestamisest… ja nii teenimatult vara võetigi ta meilt.

Kuid see on elu paratamatus- parimad viljad nopitakse ikka esimestena…

Selle mehe teeneid IT- ja innovatsioonivaldkonnas teavad ilmselt kõik, kel kodus elekter. Apple tooted on olnud turul üle 30 aasta ning kujunenud sensatsiooniliseks trendikaubaks, “must have” igapäevaaksessuaariks. Eriti uus “i”- generatsioon.

Võib öelda, et tegu on geniaalse tarkvaraga geniaalses riistvaralises vormis turundatud läbi geniaalse marketingiplaani.

Mis siin salata, seegi kirjatükk on tipitud MacBookiga.

Kindlasti kirjutas Steve Jobs end oma fenomenaalse geniaalsusega, mis väljendus kõigis tema viimase aja toodetes, maailma ajalukku. Ta tegi suuri samme nii IT kui ka muu maailma avardamisel, innovatiseerimisel ja vormimisel oma nägemuse järgi. Ta jättis endast suured jäljed.

Üks jälg jääb meile meenutama tema teeneid inimkonna ees, selle eest teda ka maailm mälestab.

Kuid igal asjal on hind. Ka geniaalsusel. Kõige selle kauni kõrval panid Sa Applega aluse ühele maailma suurimale tarbimisbuumile ajendatuna pelgalt sellest hammustatud õunast, mis kõiki Apple tooteid kaunistab ning tarbijaid alateadvuslikult mõjutab. Apple on IT maailma CocaCola või MacDonald’s.

Teine suur jälg on kahju, mida selline masstootmine ja -psühhoosimarketing teeb meie planeedile, kogu loodusele. Hind, mis paratamatult kaasneb suurte ülemaailmsete sensatsioonihittidega.

Kahjuks nii see on, kuid selles vaid Jobsi süüdistada oleks ülekohtune. Selles osas peaks peeglisse vaatama tarbijad ning küsima: kas mul oli ikka vaja uut iphone selle pärast, et vana telefon enam ei helistanud ja ipadi seetõttu, et laptop katki, või hoopis seetõttu, et naabrimehel see on… ning see teeb mind “coolimaks meheks”.

Kuid ma ei taha lõpetada negatiivse noodiga. Ma siiralt loodan, et Sinu nägemus paremast maailmast ületab need halvad mõjud, mis selliste suurte ettevõtmistega suhteliselt paratamatult kaasnevad ning ma loodan, et Sul on meie tuleviku tarvis miskit veel varuks. Midagi, mis aitab meil säästa meie loodust ning päästa maailm.

Steve Jobs on öelnud: «You´ve got to find what you love» (Pead leidma, mida armastad).

«Leia see, mis kõige enam erutab ja huvi pakub. Mida sa saad armastusega teha. Usalda vaistu, saatust, elu, karmat või mis just sulle meelepärasem on. See suhtumine ei ole mulle kunagi pettumust valmistanud, vaid andnud kõik, mida olen soovinud»

Hüvasti Steve Jobs, ja puhka rahus. Tänan Sind geniaalsete toodete eest, Su Mac on mind väga hästi teeninud, samuti esimene hõbedane iphone, mis kestab tänaseni…

Nüüd lähen ja vaatan ka ise peeglisse.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga