Head Eesti Vabariigi aastapäeva!

Eile käisin ühes Reimo Nebokati ja Tõnu Parbusega Ridala põhikooli noortele ja õpetajatele Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul rääkimas. Tõeliselt vahva ja südantsoojendav aktus. Hästi ja huvitavalt korraldatud ning läbi viidud.

Lauri Luik Ridala põhikoolis. Foto: Tõnu Parbus

Alati, kui ma kooliaktustel viibin, meenub mulle see päev, kui oma lõputunnistuse sain- pidulik ja ühelt poolt rõõmustav, sest kõik uus ootab ees, kuid teisalt kurb, kuna üks tore etapp on läbi.

Rääkisin kooliperele vabaduse olulisusest ning sellest, et vaba riik ning vabadus ei ole iseenesestmõistetav, ei tohigi olla. Hetkekski ei tohi kaotada valvsust.

Teiseks rõhutasin spordi ja tervislike eluviiside tähtsust. Sest mis kasu on kõigest muust, kui tervist pole.

Panin õpilastele südamele, kui oluline on meie elus ja arengus ning eduteel õppimine. See ei lõppe keskkooli või ülikooli lõpuaktusega vaid kestab kogu elu. Kes õpib, see saab targaks, kes saab targaks, sellel on suured eeldused saada ka edukaks. Kes ei tahaks saavutada oma eesmärke ja olla edukas?

Lauri Luik Ridala kooliperele esinemas. Foto: Reimo Nebokat

Rõhutasin ka Õpetaja ja tema rolli tähtsust. Õpetaja on meie sõber, temal olgu kooliseinte vahel alati õigus. Õpetaja on koolis meie jaoks, selleks, et aidata meil saada targaks ning edukaks.

Lõpetuseks panin noortele südamele, et nad hooliksid oma kaasõpilastest, teineteisest. Loodetavasti, ühel päeval, kui nad tulevad täiskasvanutena oma kooli tagasi, saavad nad tõdeda, et kooliaeg, see oli üks väga tore periood, millest on vaid tõeliselt vahvad mälestused, sest koolis oli turvaline ja hea olla.

Ilusat Vabariigi sünnipäeva!

Lauri
www.lauriluik.ee 
https://twitter.com/lauriluik
https://www.facebook.com/lauriluik

 

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga