Hea läänlane

Teie esindajana Riigikogus annan taas ülevaate, mida oma meeskonnaga oleme Läänemaa inimeste heaks ära teinud.


Riigikogu kultuurikomisjonis töötame uue põhikooli- ja gümnaasiumiseadusega, mille eesmärk on tagada meie noortele kvaliteetne ja kättesaadav haridus. Rakendamisel on ka  kutseõppeasutuse seadus, mis annab õppurile paremad võimalused omandada väärt elukutse ja leida erialane töö. Abivajavatel ja lasterikastel peredel kahekordistuvad lastetoetused. Säilib vanemahüvitise süsteem ning tõusevad pensionid.

Meie maakond areneb hästi. Möödunud 7 aastaga oleme Läänemaale suunanud ca 800 000 eurot riigiinvesteeringuid haridus-, kultuuri- ja spordiobjektidesse. Lisaks miljonitesse eurodesse ulatuvad Euroopa investeeringurahad ning hulgaliselt projektitoetusi nii kultuuri, hariduse, spordi kui sotsiaalvaldkonna arendamiseks.

2013. a riigieelarvest suunasime 5 miljonit eurot Haapsalu Wiedemanni koolihoone remondiks, et meie noored saaksid omandada kvaliteetse hariduse kaasaegses õppekeskkonnas. Remondime Päikesejänku ja Vikerkaare lasteaedu.

Lauri Luik

Spordi ja tervislike eluviiside propageerimiseks valgustasime Paralepa terviseraja, korrastasime randa ning ehitasime uue rulapargi.

Remondime Haapsalu leinamaja. Uuendame linna tänavavalgustust ning kaasajastame Jaama oja silla.

Vormsi rahvas saab koolimajale kaasaegse küttesüsteemi ja tulevikus uue praami, Noarootsi Österby sadam uue ujuvkai. Ridala lasteaialapsed saavad edaspidi mängida uuendatud õuealal.

Kullamaa seltsielu edendamiseks valmib Koluvere seltsimaja. Lihula elanikud saavad linnusemäele uue puhkeväljaku ning Nõva inimesed Varikule seikluspargi. Teehoiukava kohaselt remonditakse Risti-Palivere vaheline maanteelõik.

Järjepidevalt toimetame selle nimel, et inimesed saaksid tulevikus Läänemaale rongiga!

Minu missioon on muuta Läänemaa inimeste elu paremaks ning selle nimel ka toimetan.
Parima ülevaate minu tegemistest saab kodulehelt: www.lauriluik.ee

Püsigem terved!

Lauri Luik
Teie esindaja Riigikogus!
56 659 599
lauri.luik@riigikogu.ee

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga