Aasta PGS-i võimuses

Tegemised 16. november – 6. detsember 2009
Viimased nädalad on olnud täis tegemisi. Peamiste teemadena joonistuvad välja riigieelarve, PGS ja seagripp. Kui eelarve ja seagripp on teemaks just viimastel kuudel, siis PGS on olnud riigikogus arutlusel juba üle aasta.

Novembrikuu hasartmängumaksu nõukogu koosolekul tõdesime taas kord, et rahaline olukord pole kiita. Vaatamata sellele õnnestus nii mõndagi head algatust siiski toetada.

Sel perioodil toimusid ka Reformierakonna juhatuse valimised, mis tipnevad 12. detsembril Estonia kontserdisaalis toimuva erakonna üldkoguga. Seal selgub ka tulevase juhatuse koosseis. Muuhulgas antakse välja kuldoravad parimatele reformierakondlastele.

17. novembril kohtusime fraktsioonis Reformierakonna auesimehe, Euroopa komisjoni aseesimehe ja uue transpordivoliniku Siim Kallasega. Päevakorras Euroopa uute juhtide valimised.

Töö kultuurikomisjonis on kogu viimase aasta vältel käinud uue Põhikooli- ja Gümnaasiumiseaduse (PGS) paremaks tegemisel. Paari nädala eest oli eelnõu ka riigikogus 2. lugemisel. Kuna esitatud oli üle 200 muudatusettepaneku, katkestasime teise lugemise ning tegeleme teemaga jõudumööda edasi. Loe lähemalt:
Kui palju maksab koolireform?
Ettepanek haridusministrile

Kolmapäeval, 18. oktoobril kohtusime Eesti omavalitsusliidu juhtidega. Teemaks eelarve ning ka koolireform.

Riigieelarve on tänaseks läbinud kaks lugemist ning kolmapäeval, 9. detsembril võtame selle loodetavasti ka vastu.

19. novembril osalesin kooli vilistlase ja endise monarhina Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumi traditsioonilisel PlayBack šõul žüriiliikmena.

Reformierakonna Martna piirkonna koosolek toimus 20. novembril Rõudes. Osalesin sellel kohtumisel külalisena. Teemaks kohalike valimistulemuste kokkuvõte ning viimase aja arengud vallavõimu juures.

Novembrikuu viimasel nädalal kohtusin Kiili vallajuhtidega, et selgitada koolireformi tagamaid.

24. novembril arutasime töögrupis riigiasutuste raamatupidamise konsolideerimise plaane. Kaalukausil on erinevad variandid, koostöö eraettevõtetega ja ka uue riigiasutuse loomine.

Erakonna juhatuse koosolekul oli peamiseks teemaks riigieelarvet puudutav.

Neljapäeval, 26. novembril kohtusin Eesti autorite liidu ja fonogrammitootjatega, et arutada helisalvestite müügist saadavate autoritasude küsimust.

Samal õhtul osalesin PÖFF-i avamisel, kus linastus mängufilm “Kuu” ehk “Lunar”.

27. novembril pidasin nõu Haapsalu linnavolikogu reformierakondlastega, millele järgnes Haapsalu linnavolikogu istung, kus muuhulgas kinnitati ka komisjonide koosseisud.


Haapsalu linnavolikogu ja osa linnavalitsusest. Foto: erakogu

Kodanikupäeva puhul külastasin reedel Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumi ja Ridala Põhikooli. Rääkisin õpilastele kodanikuks olemisest ning aktuaalsematest poliitilistest teemadest.

Viimasel novembri nädalavahetusel osalesin Tartus reforminoorte kongressil, kus tutvustasin noortele uut PGS-i.


Noortekogu kongress. Foto: erakogu

Iga-aastasel koolimessil Teeviit jagasin reforminoorte boksis tulevastele poliitikutele infot ning küpsetasin vahvleid.

Filmifestival PÖFF lõppes 4. detsembril Nokia kontserdimajas filmiauhindade kättejagamise ning vene muusikali “Moevennad” linastusega.


Läänemaa KJK parimad sportlased ja jõuluvana. Foto: erakogu

Läänemaa kergejõustikuklubi jõulupidu toimus 5. detsembril Haapsalus. Kätte anti autasud parimatele sportlastele. Sel korral osutus parimaks meessportlaseks Lauri Luik, olles ajaga 2.55 Eesti maratoonarite edetabelis 20. kohal.

Detsembrikuu esimesel pühapäeval toimus EELK Haapsalu Püha Johannese koguduse nõukogu koosolek, kus tegime kokkuvõtted mööduvast tööaastast.

Viimased päevad on toonud kurbi sõnumeid. Meie seast on lahkunud Reformierakonna liige ning majandusteadlane Uno Mereste.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga