300 tulpi ja õnnelikud Läänemaa naised

Tegemised 25.02- 09.03 2008

Viimaste päevade kahtlemata tähtsaimaks sündmuseks oli naistepäev.


Töökas meeskond peale lillejagamist Lihula kaubanduskeskuse ees. Foto: Tõnu Parbus

Lisaks omaste meelespidamisele kodudes käisime ühes tublide reforminoorte ja erakonnakaaslastega lilli jagamas ka Lihulas, Kullamaal, Koluveres, Ristil, Paliveres, Taeblas, Ridalas ja Haapsalus.


Nii mõnelegi naisele sai sel päeval naeratus suule võlutud. Foto: Tõnu Parbus

Kokku sai kevadise tulbiõie 300 õrnema soo esindajat. Suured tänud tublidele abilistele, kes aitasid Läänemaa naiste tuju sel tähtsal päeval veelgi paremaks muuta.


Õnnelik tädi Tiina ja mina. Foto: Tõnu Parbus

Veebruarikuisel Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõukogu koosolekul, 26. veebruaril, oli lisaks igakuistele laenutaotlustele päevakorras ka põllumajandustootjate ühistegevuse teabetoetuse taotlemise ja taotluse menetlemise kord, hoiu-laenuühistute tegevuse arendamiseks laenu andmise korra muutmine ning ka tagatiste hinnakirja muutmine. Vt detailsemat infot MES-i kohta aadressilt: www.mes.ee

28.-29. veebruaril külastasime riigikogu Reformierakonna fraktsiooniga Läänemaad, et saada maakonnast läbi otsekontakti kohalike inimestega parem ülevaade ning muuta läänlaste elu veelgi paremaks. Loe lähemalt aadressilt: http://www.lauriluik.ee/lauri-luik/blogi/1254/parlamendioravad-laanemaal

Märtsikuu esimesel päeval osalesin Reformierakonna volikogul ning samas ka 2009. aasta kohalike omavalitsuste volikogude (KOV) valimisteks valmistumise seminaril Liider 2009. Nagu meile tavaks, toimus üritus Pärnus, hotellis Strand. Kokkuvõtlikult saab tõdeda vaid üht- Reformierakond on 2009. aasta KOV valimiste võitja!

Neljandal märtsil kohtusin Taebla Gümnaasiumi õpilaste ja õpetajatega. Ligi sadakond õpilast ja mõned õpetajad moodustasid üllatavalt hea auditooriumi. Kõnelesin põgusalt oma teekonnast poliitikasse, samuti innustasin noori seda tegema. Andsin lühiülevaate seadusandlikust võimust, parlamendi pädevusest, struktuurist, töökorraldusest ja tegemistest. Tutvustasin suuremaid töövõite, mida oleme ühes Reformierakonnaga aasta jooksul meie inimeste heaks ära teinud (loe aadressilt: http://www.lauriluik.ee/lauri-luik/blogi/1210/kiri-laanlastele) ning puudutasin lakooniliselt ka päevapoliitilisi küsimusi.

Peale koolikülastust ruttasin kohtumisele värske maavanema Neeme Suurega. Rääkisime ühes spordiliit Läänela peasekretäri Heikki Soolaga Läänemaa spordi tulevikust, maakonna spordinõukogu ja Läänela juhatuse rollist, universaalse spordihalli vajalikkusest ning ka rahvaspordi edendamisest maakonnas.

Nädala lõpus kohtusin Haapsalu tenniseaktivisti Vello Kuhiga, et taas kord arutleda paljuräägitud universaalhalli teemal.

Peale seda suundusin Haapsalu väikelastekodu noortekodu avamisele. Eestis ainulaadset noortekodu oli lisaks sotsiaalminister Maret Maripuule avama tulnud ka maavanem ja linnapea ning loomulikult ka seda projekti suurelt rahastanud sakslastest abielupaar. Lisaks neile veel ca 30-40 huvilist ja asjaga seotut. Antud noortekodu on mõeldud väikelastekodu kasvandikele, kes on saanud täisealiseks ning kes muidu peaksid minema edasi mujale hoolde- või vanadekodusse. Kaasaegsed tingimused aitavad nendel noortel inimestel oma eluga edasi minna ning üldiselt paremini sulanduda ühiskonda.

Edasi sõitsin Kuressaarde, et osaleda Reformierakonna Saaremaa maakondliku organisatsiooni üldkoosolekul. Ühes keskkonnaminister Jaanus Tamkivi ja riigikogulasest kolleegi Ene Kaupsiga rääkisin oma töövaldkonnast ja tegemistest parlamendis. Keskendusin põhiliselt hariduse ja kultuurivaldkonnas päevakorras olevatele teemadele ja vastasin erakonnakaaslaste küsimustele.


Saare MKO esimees Jüri Kuusk ja arendusjuht Terje Eimre üldkoosolekut sisse juhatamas

Pühapäeval kogunes EELK Haapsalu Püha Johannese koguduse nõukogu oma igaaastasele üldkoosolekule. Olulisemate teemadena oli päevakorras koguduse tegevuse- ja majandusaruanne 2007, samuti OÜ Haapsalu Koguduse Varahalduse aruanne 2007 ja eelarve 2008 ning koguduse selle aasta eelarve. Lisaks koguduse maksud ja talituste hinnad. Põgusalt rääkisime ka nn kirikukellade projektist, millele õnnestus kultuuriministeeriumist leida 200 000 krooni toetust. Loe projekti kohta lähemalt Lääne Elust aadressil: http://www.le.ee/?a=uudised&b=5737


Õpetaja Tiit Salumäe nõukogu koosolekut juhatamas

Viimased 2 nädalat möödusid ka jooksu- ja ujumisradadel suhteliselt aktiivselt. Ülemöödunud nädal kogus 69 km jooksu ja 1 km ujumist, eile vormistasin viimase nädala lõppresultaadiks 91 km jooksu ja 3 km ujumist.
 

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga