255 õpetajat kohtus võrguplatsil

Läinud nädala neljapäeval ja reedel toimus Paide spordihallis suur õpetajate võrkpalliturniir, kus võttis mõõtu koguni 33 võistkonda.

Mul oli au Eesti Koolispordi Liidu presidendina need võistlused avada.

Traditsiooniline võistlustule süütamine

Üritus toimus meie tubli projektijuhi Arvo Tootsi eestvedamisel ning sedapuhku juba 23. korda. Traditsioon on seega sama pikk kui mina vana :).

Traditsiooniline võrkpalliturniir koolide segavõistkondadele toimub koostöös Eesti Haridustöötajate Liiduga ning kannab Eesti Koolispordi Liidu üht olulist tegevuseesmärki- aktiivselt kaasata sportlikesse tegevustesse ka õpetajaid.

Võib öelda, et tegu on koguni rahvusvahelise võistlusega, kuna oma õpetajate tiimid olid välja pannud ka lätlased ja soomlased. Eesti võistkondi oli pea kõigist maakondadest.

Kuna võistkondi oli rekordhulk, tuli turniir läbi viia kolmes eri hoones. Lisaks Spordihallile ka Paide Gümnaasiumis ja Noortekeskuses. Logistika ja ajakava oli hästi paika sätitud, mistõttu ei seganud see turniiri sujuvat kulgu.

Võistkonnad soojenevad

Kokku oli võistlustules 255 õpetajat (sh 12 direktorit!) ning valdav enamus nendest ei olnud kehalise kasvatuse pedagoogid, mis on samuti väga tähtis. Õpetaja, olgu mis iganes aine õpetaja, on õpilasele eeskuju. Ning kui see eeskuju on sportlik ja väärtustab tervislikke eluviise, siis saame seda ka noorelt kasvandikult nõuda.

Tulemused, liigade parimad:

I liiga – Tartu Descartese L, Avinurme KK, Rakvere G.
II liiga – Jelgava (Läti), Viimsi K, Kallavere KK.
III liiga – Elva G, Kiili G, A. Kitzbergi G.

Tänud veel kord kõigile aktiivsetele ja sportlikele õpetajatele, tublidele korraldajatele ning kohtumiseni järgmistel mõõduvõttudel.

Tarkust ja tervist!

Vaata lisaks: www.koolisport.ee

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga