Valimisvõit on käeulatuses

Tegemised 7.- 27. september 2009
Kohalike valimisteni on jäänud kõigest 19 päeva, mis muudab poliitilise olukorra Eesti eri piirkondades üsna huvitavaks. Haapsalus on tore ja põnev. Isegi Postimees on juba paar artiklit sel teemal ilmutanud (tutvu lähemalt: http://poliitika.postimees.ee/?id=168664 ja http://www.postimees.ee/?id=164388).

Kõik poliitilised jõud on ärganud ja üritavad tõestada, kes on parim ning sobiks sügisest linna juhtima. Olenemata kandidaatide püüdlustest on lõppsõna ikkagi linnakodanikel. Kuna käime oma meeskonnaga tihti tänavatel inimestega suhtlemas, siis oleme juba üht-teist haapsallaste meelsusest teada saanud. Tõehetk saabub siiski 18. oktoobril. Elame ja näeme. Good luck!


Sõbra tuunitud masin. Foto: erakogu

Täna arutasime fraktsioonis 2010. aasta riigieelarvet, mis jääb 3% defitsiidi piiresse ehk teisisõnu vastab Maastrichti kriteeriumitele (vajalik eurole üleminekuks). Ei vähene pensionid ega muutu vanemahüvitise süsteem.

Maastrichti kriteeriumi kohta veidi lihtsamalt öeldes: Euroopa Majandus- ja Rahaliidu (EMU) täisliikmeks saamiseks ja euroalaga liitumiseks peavad ühisraha mittekasutavad Euroopa Liidu liikmesriigid osalema eelnevalt vähemalt kaks aastat vahetuskursimehhanismis ERM2 ja viima oma majandusnäitajad vastavusse riigirahanduse jätkusuutlikkust, hinnatasemete ühtlustumist ja vahetuskursi stabiilsust hindavate Maastrichti nominaalsete konvergentsikriteeriumidega. ☺ Peagi eelarvest lähemalt ka minu blogis.

10. septembril Haapsalu linnavalitsuses toimunud loosimises õnnestus Reformierakonnale kodulinnas esimene positsioon saada- meie numbrid algavad 101-st. Tutvu nimekirjaga SIIN!

12. septembril toimus Reformierakonna volikogu Pärnus, kus tegime viimaseid ettevalimistusi kohalike valimiste võitmiseks. Õhtupoolikul koolitas meid motivatsiooniguru Peep Vain.

Järgmisel päeval toimusid Eesti meistrivõistlused poolmaratonis. Kahjuks isiklikku ületada ei õnnestunud, kuid ega iga pühapäev pole ka "pühapäev".

Kolmapäeval, 16. septembril toimus Haapsalu sotsiaalmajas pensionäridega kohtumine, kus võtsid mõõtu kõigi Haapsalus kandideerivate erakondade linnapeakandidaadid. Kes kohal oli, see nägi. Jõujooned joonistusid minu arvates kenasti välja.


Erakonna programmi arutamas. Foto: erakogu

18. septembril valmis Reformierakonna programm Haapsalus. Loe lähemalt SIIT!


Me armastame Haapsalut! Foto: erakogu

Septembrikuu 19. päeval jätkasime oma väljakujunenud tänavakampaaniate traditsiooni. Kohtusime valijatega Haapsalu kaubamaja ees.


Tulevane Ridala vallavanem armastab Ridala valda. Foto: erakogu


Südametemurdja Reimo Nebokat. Foto: erakogu


Riina ja Mati. Foto: erakogu

23. septembril arutasime fraktsioonis kultuuriministeeriumi uut spordiseaduse muutmise seaduse eelnõud, mis mõne aja pärast loodetavasti ka riigikokku jõuab.

Hasartmängumaksu nõukogus toetasime taas kord kultuuri-, hariduse- ja sotsiaalvaldkonna projekte. Kahjuks ei ole maksulaekumine paranenud, pigem vastupidi. Seetõttu jäi nii mõnigi hea projekt sel korral rahastamata. Kindlasti ei maksa lootust kaotada. Ehk läheb järgmisel korral paremini.


Rakvere reforminoortega kohtumas. Foto: Maie Urbas

Esmaspäeva õhtul külastasin Rakvere noori ja erakonna piirkonnaorganisatsiooni (PKO). Rääkisin tulevatest kohalikest valimistest ning andsin näpunäiteid kampaania kohta.


Rakvere PKO. Foto: Maie Urbas


Luik vs haned Rakvere linnuses. Foto: Maie Urbas

25. septembril saatsin kirja Haapsalu valijatele, kus selgitasin oma ideid ja mõtteid, mida ühes oma meeskonnaga 18. oktoobrist ellu hakkame viima. Minu nägemuses on Haapsalu looduslikult kaunis euroopalik kuurort, kus inimestel ei tule muretseda oma tervise, perekonna ega töökoha pärast. Siin on kaunid kodud, omanäolised kohtumispaigad, ilusad pargid ning siledad tänavad. Vilgas kultuurielu käib aastaringselt. Au sees on tervislikud eluviisid ning kodanik on linna jaoks tähtsaimal kohal. Soovin selle visiooni ellu viia. Loe kirja SIIT!


Neljapäevane kogunemine riigikogu ees. Foto: erakogu


Oli üks järjekordne tore päev Haapsalus. Foto: erakogu


Töö käib. Foto: erakogu

Laupäeval kohtusime valijatega Haapsalu turuplatsi ees. Kohtumine näitas, et inimesed ootavad Haapsalus vahetust ja värskust.


Töö käib vol 2. Foto: erakogu


Erakonnakaaslased Mati ja Neeme. Foto: erakogu


Kogunemine "südametemurdja" juures. Foto: erakogu

27. septembril toimunud Õhtulehe rahvajooksul sain ajaga 55:13 kokkuvõttes 12. koha, oma klassis 8.


Sõber lõpetamas oma elu esimest maratoni. Foto: erakogu


Kes ütles, et medaleid jagatakse vaid esikolmikule? Foto: Reelika Pirk

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga