Väga tubli, Arno!

Tegemised 26.mai-8.juuni 2008

Maikuu viimasel neljapäeval toimus EELK noorteklubi teine koosolek Haapsalus Jaani saalis. Seekordseks külaliseks oli kirjanik Aidi Vallik, kes oli omal ajal ka minu emakeele ja kirjanduse õpetaja. Ta rääkis oma elust, kirjutatud ja veel kirjutamata teostest, inspiratsioonist, maailmast ja elust üldse. Kunstiinimeste maailm on kirju ja üsna huvitav. Mina jäin väga rahule. Loe ka meie esimese koosoleku järelkaja, kus külaliseks oli nooruke lauljatar Luisa Värk: http://www.lauriluik.ee/lauri-luik/blogi/1347/rahast-ja-tegemistest


Kirjanik Aidi Vallik oma värskeimat teost esitlemas. Foto: erakogu

EELK noorteklubi on Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Haapsalu Püha Johannese koguduse noorteklubi, mille taaselustasime sel kevadel. Meie peamiseks eesmärgiks on noorte ühendamine ja ettevalmistamine edasiseks eluks, et meist saaks täisväärtuslikud ühiskonnakodanikud. Ja seda selle mõiste kõige laiemas tähenduses. Olulisel kohal on hoolivus ja ligimesearmastus, põhimõte, et ära kunagi vasta halvale halvaga, kasuta alati häid motiive ja ela positiivselt, aita abivajajat ning tee head. Mida iganes sa teed, tee seda pühendumuse ja sisemise põlemisega. Anna selleks, et teistele head teha. Selliseid positiivseid ja õilsaid väärtusi endas kandes muutub inimene ja ka teda ümbritsev maailm paremaks ja ilusamaks. Need on meie väärtused.

***

Reformierakonna Noortekogu eestseisuse koosolekule, maikuu viimasel ja juunikuu esimesel päeval, kogunes Haapsallu Päeva villasse ligi poolsada noort reformikat, et teha kokkuvõtteid noorteklubides toimunust ja kavandada tulevase kvartali tegevusi ning koostööplaane.

Vaatasime üle ka RE Noortekogu (eestseisuse) 4 eesmärki aastaks 2008:
* RE Noortekogul on 2008. aasta lõpuks vähemalt 60 aktiivselt tegutsevat noorteklubi
* RE Noortekogul on 2009. aasta KOV valimistel vähemalt 40 omavalitsuses oma kandidaat
* RE Noortekogul on 2009. aasta lõpuks 15 maakondlikku noorteorganisatsiooni
* Valmib RE Noortekogu programmi detailne seletuskiri (programm kinnitatud 2007. a lõpus)


Klubijuhid tööhoos. Foto: erakogu

Korraldasime klubijuhtidele ka kaks koolitust. Esimesel päeval kõneles ettevõtlusest ja noorte kaasamisest OÜ Sirkel ja Mall (http://www.sma.ee/) tegevjuht ning omaaegne noortekogu peasekretär Paavo Pärn. Pühapäeva hommikul turgutas meeli Jüri Nael, kes rääkis mitteverbaalsest kommunikatsioonist, ehk maakeeli kehakeelest.

Loe Reformierakonna Noortekogu eestseisuse kohta täpsemalt meie põhikirjast: http://www.lauriluik.ee/lauri-luik/tegemised/RE_Noortekogu/RE_Noortekogu_pohikiri

***

Juunikuu esimesel tööpäeval kogunes erakonna hariduspoliitika töörühm, kus jätkasime ajurünnakut hariduspoliitilistel teemadel, fookuses eelkõige üldharidusega seonduvad mured ja rõõmud.

***


Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukogu koosolekul käsitlesime meile saabunud laenu ja garantiitaotlusi.
Foto: erakogu

***

Reedel osalesin meediakoolitusel, mida viisid läbi ajakirjanik Barbi Pilvre ning raadio-ja teleajakirjanik Härmo Saarm. Praktilised näpunäited ning videotreening andsid juurde enesekindlust ja uusi kogemusi, mida läheb tulevikus kindlasti tarvis.

***

Nädalavahetusel toimusid Haapsalu staadionil Läänemaa lahtised meistrivõistlused 3000 m takistusjooksus. Košelevidele, Saveljevile ja Tiislerile olin ainsana „konkurentsi“ pakkuma tulnud mina. Nende eesmärgiks selgitada välja Euroopa karikavõistlustele sõitja, minu omaks isiklik rekord. Kuna mu treeningud on suunatud eelkõige maratonijooksule, siis tundub 3km suhteliselt kiire sprindina. Kuid ma olen kõike muud kui sprinter. Siiski osutus võimalikuks joosta isiklik tippmark, milleks täna on 10.51.1, üheksa sekundit kiirem kui senine parim, mis jäi juba seitsme pika aasta taha. Kõva anaeroobne treening igatahes.


Vett vältides. Foto: Margus Luik

***

Kui jooksurajal kogutud higi maha pestud, suundusin Lääne-Virumaale Palmse mõisa, kuhu oli kogunenud paarsada erakonna rattaretkelist. Järgmisel päeval lisandus veel ligi 300 erakonnakaaslast, et osaleda Reformierakonna Üldkogul. Omanäoliseks tegi antud üldkoosoleku see, et nõu peeti palja taeva all. Ilmataatki sai ürituse tähtsusest aru ning kastis 10 minutit enne koosoleku algust muru kerge vihmasahmakaga, kuid kui erakonna esimees pulti läks, tuli pilve tagant välja päike.


Andrus Ansip taamal. Foto: erakogu

Tänase majanduse turgutamiseks ja inimeste elu parandamiseks käidi välja ka ambitsioonikaid eesmärke ja huvitavaid uusi ideid, millest on täna meedias kõige enam kõlama jäänud sotsiaalmaksule piirmäära kehtestamine, et meelitada Eestisse enam investeeringuid eelkõige „tarkade“ töökohtade loomiseks.

Üldkogu lõpetas suurepärase kontserdiga muusikalegend Tõnis Mägi.
 
Loe tagasisidet meie ideedele meediaväljaannetest:
http://www.postimees.ee/100608/esileht/majandus/335902.php
http://www.epl.ee/artikkel/431864
http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=f01699ac-554f-449f-8326-9c3515b50c40&open=sec

***


Elu keset melu ehk superstaari šõu Tallinna linnahallis. Foto: erakogu

Nädalavahetusele pani punkti superstaari šõu Tallinna linnahallis. Olenemata sellest, et Arno jäi superfinaalis noorukese Jana järel teiseks, on meil Haapsalus siiski nüüd päris oma superstaar. Väga tubli, Arno!

Kahe nädalaga kogusin kehvakese 107km jooksu.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga