Uus rong Haapsallu

Riigieelarves eraldati raha Haapsalule ratastel rongi ostmiseks
(laanlane.ee)

Tuleva aasta riigieelarves on ette nähtud 30 000 eurot Haapsallu väikese ratastel rongi ostmiseks, millega saab linnas turiste sõidutada. “Lauri Luige niinimetatud katuserahast 30 000 eurot on riigieelarves ilma rööbasteta sõitva rongi ostmiseks,” ütles Haapsalu linnapea Urmas Sukles.

rong_toomas

Turistirong Tallinnas (Foto: Tallinna linnavalitsus)

Sellised rongid sõidavad Eestis mitmes linnas ja sõidutavad põhiliselt turiste. Haapsalu rong võiks hakata sõitma näiteks Paralepast raudteejaama ja vanalinna kaudu jahisadamani välja. “Ilmselt hakkab rongi haldama sihtasutus Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid,” ütles Sukles.

Sihtasutuse juhi Anton Pärna sõnul sobib rong Haapsallu suurepäraselt. “Kui otsime Venemaalt turiste, siis ega noor seikleja, kes käib ööklubides, siia ei tule. Siia tulevad inimesed peredega. Ja kui on lapsed, siis on selline rong väga hea,” ütles ta.

Pärna sõnul on uudis nii värske, et mingit täpset marsruuti ei ole rongile välja mõeldud, ega ka seda, kuidas peatused tähistatakse. “Ma ei tea isegi, kui kitsastel tänavatel see sõita saab. Võib-olla saaks sellega teha ka eriekskursioone näiteks meie puitarhitektuuri tutvustamiseks,” sõnas ta.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga