Uus eelarve annab kindlustunde ja tagab stabiilsuse

Kommenteerides täna Riigikogus 2011. aasta riigieelarvet, toonitas rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas, et tegemist on stabiilust ja kindlust andva eelarvega.


Rõivase sõnul kasvas tuleva aasta eelarve maht kõikide muudatustega kokku ligi 150 miljoni krooni võrra. ”Muuhulgas suurendatakse ERSO tegevuskulusid viie miljoni krooni võrra, samuti Rahvusooper Estonia eelarvet seitsme miljoni krooni ja Teater Vanemuine tegevuskulusid viie miljoni krooni võrra. Kui ERSO puhul on tegemist endise juhi tekitatud eelarveaugu lappimisega, siis nii Estonia kui Vanemuine saavad lisavahendeid programmi rikastamiseks,” ütles Rõivas.

Oluliseks peab Taavi Rõivas ka seda, et Riigikogul õnnestus tõsta toimetulekupiiri 1200 kroonini kuus, mille tulemusel paraneb oluliselt majanduslikesse raskustesse sattunud perede igapäevane toimetulek. ”Samuti eraldatakse 28,3 miljonit krooni saarte püsielanikele ja saartel registreeritud autodele praamivedudel hinnasoodustuse rakendamiseks,” ütles Rõivas.

Rõivas rõhutas, et järgmiseks aastaks investeeringuteks kavandatud 16 miljardit krooni on kõigi aegade suurim investeeringute hulk, mis tehtud Eesti elu edendamiseks.

”Ka järgmise aasta investeeringute prioriteediks saavad olema hariduse ja kultuuri valdkonnad, aga ka majanduskeskkond ja taristu laiemalt,” lisas Rõivas. “Ainuüksi kohalike omavalitsuste objektidesse investeeritakse mitu korda rohkem, kui omavalitsuste tulubaas kriisi ajal langes ning ka valdav osa riigi taristu-investeeringutest läheb kohaliku elu edendamiseks.”

Rõivase sõnul toetati ka mitut opositsioonierakondade pakutud parandusettepanekut, tagasi lükati puuduliku katteallikaga või maksukoormust oluliselt suurendavad ettepanekud.

”Eelarve teise lugemise käigus oli väga paljude opositsiooni muudatusettepanekute katteallikaks kaitsekulud, mida sooviti vähendada kolmandikuni praegusest tasemest. See aga tähendanuks loobumist riigi julgeoleku täielikku halvamist ning on selge, et tegu ei olnud tõsiseltvõetava ettepanekuga,” lisas Rõivas.

’’Reformierakonna fraktsiooni nimel tänan kõiki eelarve koostajaid, Vabariigi valitsust ja ministeeriume pühendumuse ja koostöövalmiduse eest. Usun, et see eelarve vastab igati Eesti võimalustele ning vajadustele,” lausus Rõivas.

Lisainfo:

Taavi Rõivas
Riigikogu rahanduskomisjoni esimees
taavi.roivas@riigikogu.ee
+3725119799

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga