Uue põlvkonna tulek ehk üleskutse Lääne-Eesti elanikele

Läinud nädalal kirjutasin Lääne-Eesti inimestele kirja, milles kutsun üles usaldama enam noori ja valima uue põlvkonna poolt ning murdma vananenud arusaamu poliitikuist kui sulidest.

Talv on kätte jõudnud – kogu maa on kaetud paksu lumevaibaga. Metsas jalutades tekib tunne, et vaikne jõuluaeg on käes. Otse vastupidine olukord valitseb aga poliitilisel maastikul. Siin ei ole lumest jälgegi, pinnas on üsna kuum ning kohati tekib tunne, et maailm pöörleb selles aegruumis tunduvalt kiiremini. Kõik parteikontorid kubisevad sagivatest inimestest, kes teevad usinalt ettevalmistusi tulevateks Riigikogu valimisteks.

Ees ootavad olulised valikud. Peagi hakkavad parteid oma poliitilistes köökides valmistatud roogasid ette kandma. Mõni tuleb kiirelt tehtud hamburgeriga, kus suuloputuseks serveeritakse juurde Coca-Colat, teine jälle isuäratava tordilõiguga, mida kaunistavad maitsvad viinamarjad ning maasikad, kolmas aga naabrilt varastatud jõuluhanega. Menüü saab olema mitmekesine.  


Vaatamata ahvatlustele, mis paratamatult meie teele satuvad, peame üritama saada võitu emotsioonidest ja tegema ruumi ratsionaalsusele. Kõik, mida kelner meile serveerib, ei pruugi olla ka päris see, mis ta esimesel silmapilgul paistab. Seega peame olema väga valvsad, et eristada demagoogide populistlikke lubadusi reaalsetest ja vettpidavatest sõnumitest.


Usun, et Sulle kui läänlasele on meie kodukohas toimuv oluline ning huvipakkuv. Selleks, et meie kodune Läänemaa areneks ja inimeste eluolu paraneks, on meil tarvis lisaks kohalikul tasandil toimetavatele tublidele inimestele ka üleriigilist tuge- meie esindajat Riigikogus!


Tuleva aasta 4. märtsil toimuvad Riigikogu valimised, mis otsustavad Eesti saatuse järgmiseks neljaks aastaks. Just Sinust sõltub see, kas Eesti jätkab oma teed tõusvas joones, kus majandus kasvab kiirelt ja üldine eluolu paraneb jõudsalt või tulevad tagasi ajad aastate tagant, mida vasakpoolsed oma kokkulepetes vaikselt vaagivad.


Noore ja tulevikkuvaatava läänlasena pean ääretult oluliseks, et ka meie maakonnast saaks valitud esindaja parlamenti, kelle poole võid alati oma murede ja rõõmudega pöörduda. Meil ei ole tarvis vaid tähtsat meest kuskil kaugel ja kõrgel kohal. Me vajame inimest, kes just meid esindaks ning kelle poole saaksime alati vabalt pöörduda. Olen valmis seda vastutust võtma ja kandma ning esindama ka Sinu huve üleriigilisel tasandil.


Pürgimine parlamenti on aga võimalik vaid meie kõigi aktiivsel koostööl. Igaühes meist peitub Läänemaa helge tuleviku ja edu saladus. Iga toetushääl omab endas hindamatut väärtust. Sellepärast ongi oluline võtta veidi aega juba täna ning mõelda enda jaoks tuleval kevadel tehtavad otsused aegsasti läbi.


Poliitika olevat räpane mäng, kus tegutsevad omakasupüüdlikud ja ihned inimesed. Tõepoolest, selline mulje osadest tegelastest jääb ja ilmselt seni, kuni seal figureerivad kujud, kelle kohta võime Eesti Ekspressist või mõnest muust väljaandest pea iga kuu lugeda midagi sellist, mille pärast nn tavalised inimesed oleksid ammu juba kongi pistetud. Need onud toimetavad aga sirgeseljaliselt edasi ning taovad endile rusikaga vastu rinda ja ütlevad, et nemad on just need õiged inimesed oma rahvast parlamendis esindama. Kurvaks teeb.


Olen kindel, et meie Riigikogu vajab värsket verd. Uue põlvkonna pealetulek on paratamatu. Kuid nagu iga muutus, mida oma elus tegema peame, on veidi kõhe ja etteaimamatu, nii on ilmselt ka uue poliitikutepõlvkonna pealetulekuga. Kuid siiski, ma kutsun kõiki üles ühinema püüdlustega muuta täna valitsevat õhkkonda poliitikas, kus poliitik on justkui omakasupüüdlik libekeel ja demagoog. Ma kutsun üles julgusele panustada uuele põlvkonnale, mis kannab endas teotahet, värskeid ideid, siirust ning ausust. Vaid nii saame me välja juurida selle halva maigu, mis paratamatult kaasneb, kui järjekordselt mõne trükiväljaande avame.


Ma väga loodan, et tulevasi samme planeerides liitume tänase Eesti üldise avaliku arvamusega, andes oma toetuse peaministripartei Reformierakonna selgetele ja läbipaistvatele vaadetele.

 

Lauri Luik
Riigikogu kandidaat
www.lauriluik.ee

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga