Uue koalitsiooni ootel

Tegemised 27.04-30.05.09
Viimaste kuude magusaim teema meedia jaoks on kahtlemata olnud majanduse olukord ning uue võimaliku koalitsiooni teke. Tänaseks oleme jõudnud nii kaugele, et kokkulepped Eesti majanduskriisist võimalikult kiirelt ja valutult väljatoomiseks on peaaegu et sõlmitud. Jäänud on veel erakondade volikogud.

Kõige selle taustal on aga toimunud nii mõndagi muud huvitavat.

Aprillikuu eelviimasel päeval külastasin Haapsalu Linna Algkooli, kus tervitasin vilistlasena kooliperet kodulookonverentsi raames.

30. aprillil toimus iga-aastane volbriööjooks, kus saavutasime ühes Haapsalu noorte reformikatega auväärse 3. koha. Loe lähemalt SIIT. Järgnes ka teine võidukas päev 1. mai Viljandi järvejooksul.


Viljandi- viimased meetrid. Foto: Paavo Pärn

7. mail korraldasime spordiliit Läänela juhatuse koosoleku, kus tegime viimased ettevalmistused tulevaks Üldkoguks.

Pealelõunal ütlesin avasõnad Haapsalu uue staadionikompleksi avamisel ning osalesin heategevuslikul teatejooksul.


Tänu Norra rahadele on meil nüüd uus staadionikompleks. Foto: erakogu

Õhtu jätkus RE Läänemaa maakonnaorganisatsiooni juhatuse koosolekuga FraMares. Teemaks valimised, mis muu.

8. mai varahommikul kohtusin Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi noortega. Vestlesime Euroopa Liidu ja selle parlamendi valimiste teemal. Sellele järgnes EP teemaline debatt TLÜ Haapsalu Kolledžis. Edasi suundusin Haapsalu Noorte Reformiklubi koosolekule.

Laupäeval, 9. mail korraldasime Läänemaa abiturientidele ühiskonnaõpetuse tunni, kus käisime üle olulisema päevapoliitilisest olukorrast meil ja mujal.


Abituriendid valmistumas eksamiks. Foto: erakogu

Emadepäev möödus lilleõite keskel. Jagasime emadele lilli ning peale seda kogunesime juba traditsiooniks kujunenud koristustalgutele Haapsalu suure trummi peale. Emad said õnnelikumaks ja linn puhtamaks.


Reimo ja meie elav legend. Foto: erakogu

Teisipäeval, 12. mail käisime kultuurikomisjoniga väljasõiduistungil Jõelähtme vallas. Muuhulgas külastasime ka iidseid kivikalmeid.


Kivikalmed Jõelähtmel. Foto: erakogu

Järgmisel päeval külastasime RE fraktsiooniga Pirita linnaosa Tallinnas.


Pirita vabaajakeskuses. Foto: erakogu

17. mail toimus Riia maraton, kus õnnestus sooritada isiklik tippmark ning üldarvestuses 24. koht. Loe lähemalt SIIT!

Järgmisel päeval peetud hasartmängumaksu nõukogu koosolek kulges sedapuhku üsna nukras meeleolus, kuna toetusvahendid projektidele on üpris kokku kuivanud. Jääb loota vaid parematele aegadele.

19. mail juhatasin Läänemaa spordiliit Läänela Üldkoosolekut, kus kinnitasime möödunud aasta aruande ja selle aasta tegevusplaani ning eelarve. Loe lähemalt Läänela kodulehelt.


Läänela Üldkogu tööhoos. Foto: erakogu

Kolmapäeval, 20. mail kohtusin Lääne Maavalitsuses maakonna lasteaedade juhatajatega. Teemaks lasteaiaõpetajate ebavõrdne olukord võrreldes kooliõpetajatega. Jätkame koostööd.

Nõmme koolide juhid kutsusid mind neljapäeval endale külla, et arutleda uue PGS-i teemal. Kõik kohalviibijatest olid seda meelt, et kindlasti ei tohiks põhikooli ja gümnaasiumi osasid lahutada sunniviisiliselt ega põhjalikke analüüse tegemata.

Antud nädala viimased päevad veetsime ühes RE fraktsiooniga imelisel Hiiumaal. Külastasime Käina Gümnaasiumit, Käina ujulat, Kärdla nõustamiskeskust jpm. Hiidlased on mulle alati meeldinud.


Käina kooliperel külas. Foto: erakogu

Hiiumaalt ruttasin Haapsallu, kus reedel toimus RE korraldatud ettevõtluskonverents "Kuidas luua Läänemaale uusi töökohti?". Loe lähemalt Kalev Kallemetsa ja minu artiklit Lääne Elust.

Laupäeval korraldasime Haapsalu ööklubis Africa järjekordse ReformParty. Üritusel osales ligu 500 inimest. Sellele eelnes aga asjalik euroteemaline seminar FraMares.


RE neljas number EP valimistel- Silver Meikar. Foto: erakogu

24. mail kohtusime kampaaniameeskonnaga Ridala külaplatsil. Grillisime ja rääkisime tulevate valimiste võitmisest.

Nädalavahetusse mahtus veel ka europarlamendi kampaania Haapsalu kaubamaja ees, kus küsitlesime inimesi, tegime pilte ühes Kristiina Ojulandi ja Igor Gräziniga ning vastasime huviliste küsimustele.

Käesolev nädal möödub Islandil Reykjavikis Euroopa Nõukogu meedia ja uute kommunikatsiooniteenuste ministrite konverentsil.


Euroopa Nõukogu meedia ja uute kommunikatsiooniteenuste ministrite konverents
Foto: erakogu

Vaatamata eelnevale, on päevakorras esimesel positsioonil uue koalitsiooni saatus. Täna toimub RE volikogu, kus selgub, kuidas täpselt edasi. Senini saavutatud kokkulepped IRL-i, Rahvaliidu ja meie vahel on parimad, mis tänases seisus saavutada võimalik. Parema Eesti nimel!


Üks igakevadisi meeleparandajaid Saare tänaval. Foto: erakogu

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga