Uskumatu, kuid tõsi

Aeg lendab tohutu kiirusega. Juba on lumigi läinud, mis sel aastal erakordselt stabiilselt ja kaua meie kaunist Eestimaad kattis. Viimastest suusaringidest pole möödas kolme nädalatki, kuid täna on päike juba nii soe, et lumikellukesed ammu end mullast välja sirutanud. Õhtud kevadiselt malbed ja kaua valged. Ilus.

Põgus ülevaade olulisemast, mis lähinädalatel toimunud.

Tavapärane töö jätkus hasartmängumaksu ja ka maaelu edendamise sihtasutuse nõukogudes, toetasime kümneid häid algatusi üle Eesti.

19. märtsil tegin hasartmängumaksu nõukogu esimehena riigikogus ülevaate kultuuri rahastamisest. Meie nõukogu on kahtlemata kõige dünaamilisem ja paindlikum kultuuriprojektide finantseerimise vorm, mis annab võimaluse tuge taotleda ka väiksematel organisatsioonidel.

Traditsioonilisel riigikogu palvushommikusöögil oli sel korral arutlusel kristlikke väärtusi tutvustav alfa-kursus. Ühe mõttena käisime välja idee pakkuda antud kursust vabatahtlikult kõigile soovi avaldavatele riigikogu liikmetele.

21.-22. märtsil väisasime fraktsiooniga Järvamaad. Programmi kuulus lisaks uhkele ja kaasaegsele kutsehariduskeskusele Paide masinatehase, Järvamaa haigla, Paide raekoja ning Wittensteini ajakeskuse külastamine. Öösel käisime kolleeg Rein Aidma eestvedamisel kutsehariduskeskuse katusel tähti vaatamas. Nägime Jupiteri ning selle kuid Io-t ja Europat. Põnev.

25. märtsil kohtusime Wikipedia Eesti ühe juhi Raul Veedega, kellega arutasime Eesti kirjandusklassika digiteerimise võimalusi. Leian, et tegu on igati hea ja tänuväärse algatusega.

Järgmisel päeval tutvustasime Haapsalu raudtee taastamise projekti riigikogu majanduskomisjonis. Eks kõik suured mõtted tundu esialgu pisut utoopilised, kuid meil usku ja indu oma idee nimel võitlemisel ning realiseerimisel jagub. Kui riik suutis ja soovis rekonstrueerida Türi-Viljandi lõigu, miks peaks siis Riisipere-Haapsaluga keerulisem lugu olema… Praegu käib usin töö projekti täiustamisega.

Kultuurikomisjoni tegemistest on kahtlemata olulisimal kohal põhikooli- ja gümnaasiumiseadus. Selle raames oleme koruvalt kohtunud ja kümneid tunde nõu pidanud. Töö jätkub, kuid loodame enne jaanipäeva ühele poole saada. Loe lähemalt SIIT! Aga ka kutseharidusasutuste seadus pole vähemtähtis. Vaata SIIT!

Kultuurikomisjoni avalik istung (23.04) PGS-i teemal

27. märtsi õhtul koolitasin reforminoori, rääkides oma valimiskampaaniakogemustest viimasel viiel valimisel.

Tulevased tipp-poliitikud

28. märtsil kohtusime taas maailma läbi ajaloo parima maletaja Garry Kasparoviga. Päevakorras ikka maleõpe meie koolides. Maleliidu presidendi Andrei Korobeiniku sõnul toimub maleõpe täna 12 koolis (2. klassis), eesmärk on järgmistel aastatel õpet oluliselt laiendada.

Garry Kasparov

Õhtul kohtusin erakonnakaaslastega Kullamaal. Piirkonnajuht Marek Topper on kohapeal teinud palju tubli tööd, mistõttu usun, et sügisestel valimistel läheb Reformierakonnal Kullamaal väga hästi. Tubli eeltöö on tehtud.

Kohtumine Kullamaal

Märtsi lõpul külastasime riigikogu delegatsiooniga Tai kuningriiki. Meie visiidi eesmärk oli kaubelda Eestile välja viisavabadus. Kõva vundament sai laotud ning usun, et aprillikuu lõpuks võime oodata juba täiendavaid häid uudiseid.

Tai. Foto: Valdo Randpere

4. aprill oli omamoodi oluline päev. Trükist ilmus minu esimene raamat- “Must ja valge luik”, mille kirjutasin kaastööna ühes noore blogija Kadri Luigega. Tegu on lihtsa lugemisega, mis justkui sulab silme all. Paljud on öelnud, et avasid raamatu ja lugesid ning sulgesid selle alles siis, kui viimased read endasse imetud. Ei tea, kas on ka nii… Aga ega muidu teada saa, kui ise ei loe. Head lugemist!

Must ja valge luik on leitav kõigist suurematest raamatupoodidest

Raamatuesitlus. Foto: selgitamisel

Spordiaasta sai ametliku alguse 6. aprillil Haapsalu maanteejooksuga ning jätkus 21. aprillil Häädemeeste vallas Luitejooksul.

Luitejooks Pärnumaal. Foto: Elmo Joa

8. aprillil käsime Raadio 2-s oma raamatut tutvustamas. Tund aega läks nii kiiresti, et raamatu sisuni väga ei jõudnudki. Seega tuleb ikka ise lugeda;)

Aprilli teisel nädalavahetusel kohtusime Eesti Koolispordi Liidu juhatusega väljasõiduistungil, kus tegime kokkuvõtted toimunust ning kavandasime tulevaid ettevõtmisi, millest üks olulisemaid leiab aset juba sel laupäeval, 27. aprillil Paides- Tähelepanu, start! finaalvõistlus. Vaata siit!

Maadlus on maagiline- kohtumine maadlusliidu juhtidega riigikogus. Foto: Martin Plaser

15. aprillil kohtusime Eesti Maadlusliidu (EML), Eesti Olümpiakomitee (EOK) ja MTÜ Toeta Eesti Maadluse (TEM) esindajatega Riigikogu spordi- ja liikumisharrastuse toetusrühmas. Kohtumisel arutasime maadluse olukorda Eestis ja maailmas pärast Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) veebruarikuu otsust arvata maadlus olümpiaspordikavast välja. Üheskoos veendusime maadluse olulisuses Eesti kultuuriruumis ja vajalikkuses seda toetada ka Riigikogu tasemel. Loe lähemalt SIIT!

Kui märtsikuu spordikohvikus kohtusime endise tippsuusataja Jaak Maega, siis sel korral oli meile külla tulnud sõudeliidu president Rein Kilk. Loe kõigi toimunud spordikohvikute arutelude kohta lähemalt projekti eestvedaja Kristo Reinsalu blogist!

Rein Kilk spordikohvikus

22. aprillil kohtusime erakonna Läänemaa organisatsiooni juhatusega Haapsalus, kus arutluse all sügisesteks valimisteks valmistumine. Töö käib.

Oma sünnipäeval, 23. aprillil rääkisin Paide valimisseminaril erakonnakaaslastele oma kogemustest viimasel viiel valimiskampaanial.

Järvamaa kutsehariduskeskuses

Ja nii ma saingi märkamatult 31 aastaseks. Uskumatu, kuid tõsi:)

 

Ikka kõike paremat!

Lauri
www.lauriluik.ee 
www.facebook.com/lauriluik

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga