Taavi Rõivas: kompetentsikeskuse rajamine Läänemaale on suureks abiks erivajadustega lastele

Eile külastasid sotsiaalminister Taavi Rõivas, endine riigikogu liige Ain Seppik ja Lääne-Eestist riigikokku valitud Lauri Luik Haapsalus asuvat Viigi kooli. Tutvuti koolimaja ja õppetingimustega ning kohtuti õpetajatega. Peamiseks teemaks kujunes maakondliku kompetentsikeskuse loomine ning meditsiiniteenuste kättesaadavus õpilastele.

“Läänemaa erivajadustega laste arengu ja tervise seisukohalt on maakondliku kompetentsikeskuse loomine koostöös Haapsalu hoolekandekeskusega võtmetähtsusega küsimus. See on suureks abiks nii Haapsalu Viigi kooli kui ka kõigi teiste maakonna koolide lastele,” ütles sotsiaalminister Taavi Rõivas.

“Maakondlik kompetentsikeskus võimaldab tulevikus osutada abivajajale ka haridusväliseid tugi- ja hooldusteenuseid, pakkuda lapsevanematele hoolduspuhkust jms.”

Sotsiaalminister Taavi Rõivase hinnangul on oluline tagada kõigile erivajadustega lastele kaasaegsed tingimused õppimiseks ja arenemiseks.

Riigikogu kultuurikomisjoni liikme Lauri Luige sõnul on heade sportimistingimuste tagamine koolis õppetöö kõrval olulisel kohal. “Igasugune füüsiline aktiivsus on ka erivajadustega noorte puhul väga tähtis.”

“Haapsalu Viigi kooli spordiväljak on vananenud ning vajab uut investeeringut. Püüame sellele riigi ja Haapsalu linnaga koostöös lahenduse leida,” ütles Luik.

Haapsalu Viigi kooli nime all alustas 1. septembrist tööd riigikool, mis moodustus Haapsalu sanatoorse ja Vidruka kooli liitmisel ja millel on kolm õppekohta. Kooli üks õppekoht on Haapsalus Suur–Mere tänaval endises sanatoorses koolis, teine Haapsalus Kastani tänava lastekodumajas ja kolmas Vidruka koolimajas. Koolis õpib 140 last.

Lisainformatsioon:

Lauri Luik
56 659 599
lauri.luik@riigikogu.ee

 

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga