Suurt lainet püüdmas

Käesolev aasta on päris tormiliselt käima jooksnud, seega üritan hoolt olulisema, mis teoksil, ka Sulle edastada. Nagu ikka, rohkelt pilte, et saaks parema ettekujutuse. Head lugemist, vaatamist!

EKSL Viimsi koolis. Lauri Luik

4. jaanuaril korraldasime Eesti Koolispordi Liiduga (EKSL) järjekordse jõukatsumuse õpetajatele. Traditsiooniline võrkpalliturniir leidis aset Viimsi koolis ning tõi kokku sadu õpetajaid üle Eesti. Üks EKSL-i eesmärke on kaasata sportlikusse tegevusse senisest enam ka õpetajaid. Loe lisaks: http://www.lauriluik.ee/opetajate-palgatous-tuleb-kuid/

Päev varem pidasime oma Läänemaa Kergejõustikuklubiga aastakoosolekut, kus vaatasime näkku möödunud hooaja tulemustele, mis polnud pahad, autasustasime parimaid ning loomulikult seadsime 2013. a sihte. Minu eesmärk on sügisel toimuval Berliini maratonil joosta alla 2.40.

22. jaanuaril allkirjastasime EKSL-i ja Eesti Haridustöötajate Liidu vahel koostöölepingu. Loe lähemalt: http://www.lauriluik.ee/eesti-koolispordi-liit-ja-eesti-haridustootajate-liit-panustavad-uhiselt-opetajate-tervisesse/

Integratsiooniprogrammi Minu Riik nõukoja liikmena olin kaasatud (nüüdseks juba kolmandat korda:) koolinoorte esseevõistluse žüriisse, kus igal korral on tublisti kirjatöid, mida läbi lugeda ning hinnata. Sel korral tegime seda koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga ning võistluse teemaks oli: “Politseinik- elukutse või amet”.

Taastame Haapsalu raudtee! Lauri Luik

Jah, Haapsalu raudtee taastamise soovist oleme tänaseks nii palju rääkinud, et end hakkab ka see jutt juba ära tüütama, kuid me räägime niikaua, kuni see kohale jõuab. Pildid on üks suuremaid aktsioone, mil allkirjastasime pöördumise minister Partsile. Teine suurem pöördumine sai allkirjastatud paari nädala eest, mis edastasime ministrile üle 5000 inimese soovi raudtee taastada.
Loe lisaks:
http://www.lauriluik.ee/taastame-haapsalu-raudtee/

http://www.lauriluik.ee/inimesed-hoolivad/
 (Pöördumise tekst)
http://www.lauriluik.ee/haapsalu-raudtee-rongiliiklus-rohukulani/
(Liiprite mahapaneku aktsioon)

Aasta alguses avasime Paralepas 2,5 km valgustatud terviseraja. Talvisel ajal on Paralepa terviserada ideaalne koht õhtuste suusaringide tegemiseks või siis kergeks lumejooksuks. Lumevabal ajal suurepärane krossirada jooksjatele, tervisekõndijatele, ratturitele jne.

Lauri Luik Paralepa terviserajal

Meie üks sihte on eestlaste liikumisharjumuste aktiviseerimine läbi teavitustöö, isikliku eeskuju ning vajalike tingimuste loomise. Terviseradade arendamisel on seejuures kahtlemata oluline roll. Loodan, et nüüdsest, kus meil on suurepärane võimalus ka pimedal ajal puhast metsaõhku ja -ilu nautida, suureneb jõudsalt ka harrastajate arv.
Loe lisaks ka siit: http://www.lauriluik.ee/esimene-suusaring-haapsalu-valgustatud-terviserajal/

Töö käib jätkuvalt nii hasartmängumaksu nõukogus (olenemata vahepealsetest kahtlastest signaalidest. Loe lähemalt: http://www.lauriluik.ee/hasardist-ja-noukogust/), Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukogus kui ka Eesti Koolispordi Liidus (EKSL). EKSL-is toimetame selle nimel, et lähiajal koolinoortele interaktiivne kehalise kasvatuse õppematerjal välja töötada. Aprilli- ja maikuus tuleb ETV2 ekraanile meie tuntuim teatevõistluste sari “Tähelepanu, Start!” Lisaks on üle Eesti hetkel kõige kuumem koolispordi-võistluste periood.

Fraktsiooniga Tartumaal. Lauri Luik

Jaanuaris külastasime fraktsiooniga Tartut ja Tartumaad. Tutvusime kohaliku haridus- ja kultuurieluga, näiteks Elva spordikeskusega, aga ka piirkondlike ettevõtete ja vallajuhtidega.

Lääne MKO juhatus

Pilt on küll romantilises valguses, kuid MKO juhatuse koosolekud on meil alati sisukad ja põhjalikud. Nii ka sel korral Noarootsis (26.02) kui möödunud kuul (29.01) Hanilas võrratu looduse keskel.

Vahepeal on riigikogus kätte jõudnud aeg tutvustada Kutseõppeasutuste seadust 331 SE. Minu ettekanne on leitav riigikogu stenogrammist: http://www.riigikogu.ee/?op=steno&stcommand=stenogramm&date=1359547200
Loe lisaks: http://www.lauriluik.ee/kutsehariduse-seadus-riigikogus/

1. veebruaril toimus Reformierakonna volikogu koosolek Tallinnas. Ikka valimised 🙂

Sama nädala pühapäeval kogunes EELK Haapsalu Püha Johannese koguduse uus nõukogu, kus mul on hea meel tööd jätkata.

19. veebruaril kohtusin Haapsalu Linna Algkoolis, oma kodukoolis, koolijuhtide ja õpetajatega. Teemaks hariduslike erivajadustega (HEV) õpilased ning tugipersonal ja selle rahastamine. Tõdeti, et täna ei ole suurel osal õpetajatel oskusi HEV lastega hakkamasaamiseks. Ometigi on seaduses suund HEV laste enamaks integreerimiseks tavakoolidesse. Sellega on tõsiselt tarvis tegeleda. Kirjutasin sel teemal (kuid ka seadusest laiemalt) kohalikesse lehtedesse artikli, mis loodetavasti peagi ilmub.

Ridala põhikoolis esinemas. Lauri Luik

Vabariigi sünnipäeval esinesin Ridala põhikooli noortele. Rääkisin kooliperele vabaduse olulisusest ning sellest, et vaba riik ning vabadus ei ole iseenesestmõistetav, ei tohigi olla. Hetkekski ei tohi kaotada valvsust. Loe lisaks: http://www.lauriluik.ee/head-eesti-vabariigi-sunnipaeva/

Veebruari lõpus kohtusin Avinurmes haridusspetsialistide ja – huvilistega, et arutada põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatusi. Teemade ring on väga lai ning põhimõttelisi otsuseid vajavaid muudatusi üsna palju. Tänaseks oleme läbinud riigikogus esimese lugemise ning komisjonis käib aktiivne töö alateemadega.
Loe lähemalt: http://www.lauriluik.ee/koolireformist-avinurmes/

Märtsi alguses kogunes Reformierakonna omavalitsuskogu, mis ühendab kõiki meie omavalitsusjuhte. Sel korral oli taas peamiseks teemaks koolireform. Arutasime, millised on hetkel suurimad väljakutsed ning kuidas neid lahendada. Tutvu seaduse olulisemate muudatustega siin: http://www.lauriluik.ee/koolireformi-eelnou-pohikooli-ja-gumnaasiumiseadus-riigikogus-esimesel-lugemisel/

Meeste turnipidu Kalevi kossuhallis

Märtsi teisel laupäeval, äsjaolnud naistepäevale pühendatuna, korraldas spordiselts Kalev meeste turnipeo, kuhu oli kohale tulnud saalitäis osalejaid ja pealtvaatajaid. Aitäh Aleksander Tammertile korraldamast ja kutsumast. Väga vahva ettevõtmine, nautisin. Koolinoori oli kaasatud üle Eesti, see on kvaliteedimärk. Isegi üks inglismaa kolledži võistkond astus külalisena üles. Võimlemine ja akrobaatika on kogu lihaskonna, sh rühi arendamisel väga tähtis, andes kogu eluks väga hea füüsilise aluspõhja. Tubli töö!

Vennaga

Elu on kiire. Tehno ja tühiste asjade peale kuluvat aega tasub kärpida ning investeerida oma eesmärkidesse. Ole valmis suurt lainet püüdma!

Lauri Luik

www.lauriluik.ee
http://www.facebook.com/lauriluik
https://twitter.com/lauriluik

 

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga