Suitsetamine ei ole lahe

Eesti Koolispordi Liidu president Lauri Luik kutsub noori üles teadvustama suitsetamise kahjulikkust inimese ning teda ümbritsevate tervisele.
“Arvestada tuleb sellega, et suitsetamine nõrgestab inimest ning on paljude eluohtlike haiguste põhjustajaks. Muuhulgas ei oma suitsetamine mingit efekti klassikaaslastele meeldimise või muidu „kõvaks meheks“ olemise kontekstis, ” sõnas riigikogu liige Lauri Luik.

’’Kes  tahaks endale kaaslast, kel on ebameeldiv hingeõhk, kollased ja katkised hambad, krooniline köha, nõrk süda ning madal saavutusvõime? Mina küll mitte,’’ lausus Luik.

Igal aastal sureb maailmas suitsetamisest põhjustatud haigustesse umbes 5 miljonit inimest. Suitsetamine pole pelgalt suitsetaja enda „eralõbu“ vaid mõjutab otseselt ka tubakasuitsuga kokkupuutujaid. Aastas kaotab seeläbi elu üle poole miljoni inimese, kellest veerand on kooliealised lapsed.

Eesti rahvast suitsetab 25 protsenti, st iga neljas inimene. Meid on niigi vähe, milleks tegeleda enesehävitamisega. Lisaks kulub suitsetajate ja nende süül tervise kaotanute raviks Haigekassa raha.  Seega maksavad suitsetajate tekitatud tagajärjed kinni ka need maksumaksajad, kes ise sellest pahest vabad.

’’Kutsun üles kõiki, kes suitsetamisega kimpus, tänasel tubakavabal päeval sellest loobuma,’’ ütles Luik.

Lisainfo:

Lauri Luik
Riigikogu liige
56 659 599

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga