Spordiseadus riigikogus

Minu tänane sõnavõtt parlamendis (stenogramm)
Austatud juhataja, head kolleegid!

Mul on väga hea meel, et spordiseadus on jõudnud siia saali kolmandale lugemisele ja ma loodan, et võtame selle üheskoos ka kindlasti vastu.

Kõik ilmselt teavad, et selle  eelnõu eesmärk on luua õiguslik alus Eesti Spordi Andmekogule, mis on väga oluline samm Eesti spordimaastiku korrastamisel. Edaspidi on kõik spordiorganisatsioonid, spordikoolid ja treenerid kohustatud esitama spordi andmekogusse enda kohta andmeid, kui senini oli see vabatahtlik ning puudus terviklik ülevaade.

Kuid antud spordi andmekogu loomine on vaid üks oluline samm spordimaastiku korrastamisel.

Teisi olulisi teemasid, millega kindlasti tuleb tegelda, on veel üksjagu ja millele ka härra Jüri Tamm on oma muudatusettepanekutes tähelepanu juhtinud.

Hea meel on, et spordi andmekoguga seoses tõstatus terve rida väga olulisi valdkondi, millele taas kord tähelepanu juhiti. Seetõttu olemegi võtnud Riigikogu juures kokku vastava töögrupi, kus on koguni kolm endist absoluutset tippsportlast kaasatud ja terve hulk teisigi huvilisi, kellele see valdkond korda läheb ja nende teemadega me kindlasti selles töörühmas edasi tegeleme.

Peamised teemad, millega peale selle spordi andmekogu seadustamist tuleks kindlasti edasi tegeleda. Üks on riiklike spordivaldkonna arengusuundade väljatöötamine ja sellega me oleme ka algust teinud. Me oleme kohtunud Eesti Olümpiakomitee esindajaga ja leppisime põhimõtteliselt kokku, et olümpiakomitee ühes ministeeriumiinimeste ja teiste osapooltega asub välja töötama riikliku spordi arengusuundasid, mis kinnitatakse loodetavasti sügisel toimuval Spordi Kongressil. Kui hästi läheb, võiksime me need kinnitada ka siinsamas Riigikogus ja miks mitte hakata kord aastas andma ülevaadet siin saalis sellest, kuidas sprodivaldkonnal parasjagu läinud on.

Teine oluline asi, millega kindlasti antud töörühm edasi tegeleb, on Eesti Spordi Nõukogu tänane funktsionaalsus ja toimimine. Kindlasti tuleb seda laiendada, tegevushaaret ja vastutusala laiendada ja miks mitte moodustada siia Riigikogu juurde vastav töörühm, kes selle valdkonnaga edaspidi tegeleks.

Ja loomulikult terve rida olulisi teemasid, mis on siin veel tõstatunud, mis puudutavad näiteks treenerite sotsiaalseid garantiisid, spordi rahastamist üldiselt ja ka näiteks noorte spordimeditsiini. Need teemad ei ole kellelegi üllatusena tõstatunud, need on teada-tuntud murelapsed selles valdkonnas, nii et loomulikult me nende kõigiga selles sporditöörühmas edasi tegeleme.

Lõpetuseks, mul on hea meel, et oleme esimese suure sammu astunud ja ma loodan, et võtame selle seaduse täna vastu.

Aitäh!

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga