Riigikogus on noorte hingeelule pühendatud kunstinäitus

Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Lauri Luik avab täna Toompeal õpilaste kunstitööde näituse “Koolilapse hingelend”. See on üks osa rahvusvahelisest lastele ja noortele suunatud Nordplus projektist nimetuse all “Kunstiteraapia – unikaalne allikas arenguks“.

„Täna avatav näitus toob läbi kunstiprisma esile noorte valikutega seotud probleemid. Kaasaeg pakub noortele palju valikuvõimalusi, mis mõjutavad edaspidi oluliselt nende arenguteed. Peame paremini tundma õppima noorte hingeelu, et mõista tehtud valikute tagamaid. See on võtmeks nii nende suhete kujunemisele ühiskonnas, aga ka lähedaste vahel,“ ütles Luik.

Väljapanekul on eksponeeritud projekti käigus valminud maalid ja joonistused. Ettevõtmises osalevad Skandinaavia ja Balti riikide õpetajad, kes töötavad lastega 5-st kuni 18 eluaastani. Näitusel osalevad ka 52 õpilast Tallinna koolidest, kokku on eksponeeritud ligi 90 tööd.

Näituse korraldajate eesmärk on kajastada, kuidas kaasaegses maailmas puutub laps kokku paljude negatiivsete teguritega, saab suures koguses ebavajalikku informatsiooni ja on sageli sukeldunud arvutimängudesse. Kunstiteraapia on üks tõhusamaid vahendeid kontakti loomisel lapsega. Maalimine ja joonistamine aitab maandada sisemisi pingeid, leida probleemide tekkimise allikaid ja neid kõrvaldada. Sellega soovitakse aidata last iseseisvuse arendamisel ja eneseväljendamisel.

Näituse korraldaja Tallinna 53.Keskkooli kunstistuudio „Fantaasia“ õpetaja Jekaterina Janutenene märkis, et võõrkeele õpetajana sai ta kasutada kunstiteraapia elemente praktilises töös võõrkeele õpetamisel. Selgus, et nimetatud elementide kasutamine stimuleerib ja kergendab võõrkeele omandamist, arendab iseseisvust ja enesekindlust. „Projekti eesmärgiks ei olnud erimetoodikate väljatöötamine, vaid Skandinaavia riikide õpetajate kogemuste üldistamine, vahetamine ja ülevaate andmine kunsti positiivsest mõjust lastele,“ selgitas Janutenene.

Näitus Toompea lossi III korruse kunstisaalis jääb avatuks kuni maikuu lõpuni.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal, 6316351, 51902837
gunnar.paal@riigikogu.ee
päringud: press@riigikogu.ee

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga