ResPublica trikitab jälle

Tegemised 19.-25. mai 2008

Teisipäevasel noortekogu juhatuse koosolekul tegime ettevalmistusi järgmisel nädalavahetusel Haapsalus Päeva villas toimuvaks eestseisuse koosolekuks ja rääkisime noortekogu struktuurimuudatustest, mis näeksid ette maakondlike noorteklubide organisatsioonide tekke. Maakondlikud organisatsioonid oleks suureks abiks regionaalsel koostööl ning paremal koordineerimisel.


Noortekogu juhatus tööhoos. Foto: erakogu

Kolmapäevasel riigikogu istungil valmistasid koalitsioonipartnerid seinapoolsemast reast meile ebameeldiva üllatuse, tehes kahtlasevõitu vangerdusi koalitsioonileppes sätestatud ringiraha eelnõuga. Raske südamega pidime antud eelnõu teise lugemise hetkel peatama, et viia uude eelnõusse sisse vajalikud parandused, et ringiraha alates 2010. aastast ikka kindlasti tuleks. ResPublica käitus kummaliselt, hääletades eelnõusse muudatusettepanekuid, vaatamata sellele, et ise tegid teise lugemise katkestamise ettepaneku. Ratsionaalsus ja loogika läksid sel korral küll nendest väga kaugelt mööda.

Õhtul kohtusin Tallinna Noorte Reformiklubi 2009. a kohalike valimiste esikandidaatidega ning pidasin neile loengu saavutamisest ja suhtlemisest, eelkõige valimiste kontekstis. Rõhutasin põhitõdesid, mida suhtlemisel ja eesmärkide saavutamisel on oluline silmas pidada ning andsin ülevaate oma viimastest kohalike ja riigikogu valimiste kampaaniatest.

Neljapäeval toimus Haapsalu Linna Algkooli suur olümpiapäev. Kiire graafiku tõttu ei saanud tervest programmist kahjuks osa võtta, küll aga edastasin oma tervitused hommikusel kohtumisel avatseremoonia eel kooli direktrissile Malle Õiglasele. Algkoolil on traditsiooniks kujunenud tähistada suurejooneliselt koolilaste nö olümpiamänge.

Pärastlõunal külastasid Riigikogu Põlvamaa koolilapsed, kellele rääkisin oma tegemistest parlamendis, noorte võimalustest ühiskonnaelus kaasa lüüa ning asju korda saata, hiljem vastasin huviliste küsimustele. Lahkasime ka noorte kohalikke probleeme ning üritasime nendele lahendusi leida. Üks konkreetne mure oli koolimajas asuv veeaparaat, mille kooli juhtkond on otsustanud rahapuudusel kõrvaldada. Andsin näpunäiteid, kuidas noored võiksid sellele väljakutsele lahendusi leida.

Päris mitmest kohtumisest gümnaasiumiõpilastega on mulle silma jäänud see, et noortel on ebakindlus ja kõhklus, et kas nendest ikka sõltub midagi, kas nendega arvestatakse jne. Olen alati rõhutanud organisatsioonide või huvigruppide loomise vajalikkust, seda, et paarikümne noore allkiri on mõjusam kui üheainsa arvamus paberil jne. Olgu see siis poliitiline või mis iganes organiseeritud sõpruskond. Tähtis on grupeeruda ja teha end nähtavaks. Selleks kohalik võim ongi pukki valitud, et nad inimeste (meie ühiskonnas enamuse) soovi järgi talitaksid. Olen julgustanud noori enam häält tegema ning oma õigusi nõudma. Ka valla- ja muud juhid peavad aru saama, et tänased noored on homsed valijad. Nutikamad on sellest aru saanud ja nendega noortel reeglina muresid ei ole. Kahjuks on palju ka neid, kes sellest veel aru saanud ei ole. Neile peame ka selle kuidagi selgeks tegema.


Reformierakonna fraktsioon Rapla maavalitsuses. Foto: erakogu

Õhtul sõitsime fraktsiooniga Raplamaale, kus toimus meie igakuine maakonnavisiit. Loe lähemalt: http://www.lauriluik.ee/lauri-luik/blogi/1442/vaike-jarvakandi-ja-seda-umbritsev-kehtna


Tublid Reforminoored Äripäevadel. Foto: erakogu

Neljapäevast laupäevani toimusid Haapsalus Äripäevad. Loomulikult oli ka Reformierakond seal esindatud. Sel aastasl ainsa erakonnana. Jagasime inimestele informatsiooni Reformierakonna kohta ja vastasime huviliste küsimustele. Korraldasime mänge ja tegime ka küsitluse Haapsalu linna ja Läänemaa kohta. Huvilisi oli palju ja meeleolu ülev. Loe lähemalt Äripäevadest Lääne Elust: http://www.le.ee/?a=uudised&h=2008/5/24

 


Külavanem Reimo Nebokat Valgevälja külaplatsi avamas. Foto: Arvi Nebokat

Nädalavahetusel avasin ühes sõbra ja kolleegiga Ridala vallavolikogust, Reimo Nebokatiga, Valgevälja külaplatsi, mille valmimise nimel on Reimo kõva tööd teinud. Kokku oli tulnud üle 30 inimese. Lapsed said kiikuda ja palli mängida, vanemad grillisid ja nautisid ilusat ilma.


Reformierakonna õhupallid ootavad täispuhumist. Foto: Arvi Nebokat

Meeleolu lõi kohalik külabänd. Erinevaid mänge ja vahvaid ettevõtmisi jagus pimedani. Tore, et on tekkinud kohalik kogukond suisa Haapsalu linna külje alla, kes hoiab kokku ja kannab ühiseid väärtusi. Selliseid seltsinguid võiks ja peaks meil rohkem olema.


Külakiik on täies hoos. Foto:Arvi Nebokat


Külaplats on ametlikult avatud. Foto: Arvi Nebokat

Nädala resultaadiks kujunes 49 km jooksu.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga