Reformierakonna fraktsioon külastab Läänemaad

8.–19. septembril külastab riigikogu Reformierakonna fraktsioon Läänemaad, kus kohtutakse kohalike ettevõtjatega ja külastatakse koole ning hooldusasutusi.

 Visiidi esimesel päeval külastatakse Läänemaa Päästeosakonda (kus kohtutakse nii vabatahtlike päästjate kui ka Kaitseliidu esindajatega), Nõva sadamat, Kullamaa keskkooli ja Koluvere lossi.

 Reedel tutvutakse Haapsalu hoolekandekeskusega ja Läänemaa ühisgümnaasiumiga. Lisaks külastatakse Tene Kaubanduse OÜ-d.

 Fraktsiooni koosseisus külastavad Läänemaad Jaanus Tamkivi, Kalle Laanet, Lauri Luik, Aivar Sõerd, Kristen Michal, Jüri Jaanson, Aare Heinvee, Arto Aas, Deniss Boroditš, Kalev Kallemets, Kalle Palling, Mati Raidma, Meelis Mälberg, Rein Aidma, Remo Holsmer, Tarmo Mänd, Tõnis Kõiv ja Väino Linde.

 Läänemaalt parlamenti valitud riigikogu kultuurikomisjoni esimehe, visiidi eestvedaja Lauri Luige sõnul on piirkonna jaoks kõige olulisem küsimus majanduslik areng ning uute töökohtade loomine.

 „Inimeste heaolu saab toetuda vaid tugevale majandusele ja stabiilsele kasvule, mis aitab tööandjatel luua uusi töökohti ja võimal­dada palgatõusu. Heaks näiteks on pidevalt arenev Haapsalu Uksetehas, mis pakub tööd enam kui 150 läänlasele. Tegemist on kaasaegsel tehnoloogial siseuksi ja alumiiniumvineeri baasil välisuksi tootva tehasega, mille peamised eksporditurud on Soome, Rootsi ja Norra,“ rääkis ta.

 “Kindlasti on fraktsiooni visiidil tähelepanu all ka töökohtade temaatika. Uute tasuvate töökohtade loomine Läänemaale on kohaliku majanduse arengu võtmeküsimus,” ütles Luik.

 Lauri Luik märkis, et Läänemaa murekohaks on elanike arvu kahanemine, kellest suurem osa lahkub Tallinnasse.

 „Just seetõttu pean ma läänlasena Riisipere-Haapsalu raudteelõigu taastamist äärmiselt oluliseks. Kiire, turvaline ja mugav raudteeühendus võimaldaks inimestel käia tööl pealinnas, kuid samas elada Läänemaal. Lisaks avaldaks kaasaegne raudteeühendus suurt mõju ka piirkonna majanduslikule arengule,“ rõhutas Luik. “Olen raudtee taastamise olulisust rõhutanud kõigile poliitikutele, keda siin võõrustanud oleme ning teen seda seni kaua, kuniks me saame visiidile juba rongiga tulla.”

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga