Pensionäride poliitikakool

Esimesel oktoobril korraldasime Haapsalu Sotsiaalmajas pensionäride poliitikakooli, kohtumise Läänemaa eakatega. Ühes minuga koolitas eakaid mu hea kolleeg Reformierakonnast, riigikogulane Taavi Rõivas.

Haapsalu Sotsiaalmajja oli kogunenud ligi poolsada eakat üle kogu Läänemaa. Esimese korra kohta oli aktiivsus üsna suur, mis näitab, et vanematele inimestele läheb väga korda see, mis riigis ja poliitikas sünnib.

Peamisteks teemadeks oli järgmise aasta riigieelarve ning pensionid. Rääkisime ka investeeringutest, mida oleme ühes Reformierakonnaga viimastel aastatel Läänemaale suunanud. Erilises huviorbiidis oli pensionite kojukande küsimus. Selgitasime, et muretsemiseks pole põhjust, kuna reaalselt abi vajavatele inimestele kantakse pension koju ka edaspidi.

Lisaks päevapoliitikale oli kohaletulnutel võimalus käia silmaarsti konsultatsioonil ja tasuta silmauuringutel ning soetada soodushinnaga prille.


Taavi Rõivas ja Lauri Luik rääkimas pensionitest. Foto: Reimo Nebokat

Pensionäride poliitikakooli eesmärk on informeerida pensionäre toimuvast, vastata huviliste küsimustele ning võimaldada neile adekvaatset informatsiooni otse allikast.

Septembrikuus alustasime ka Läänemaa koolide külastamist. Eesmärk on teavitada kooliõpilasi, eelkõige abituriente ning kõrgemas astmes edasiõppijaid riigis ja poliitikas toimuvast, vastata huviliste küsimustele ning tuua informatsioon inimesteni otse allikast.

Esimene kohtumine leidis aset Läänemaa Kutsehariduskeskuses. Ühe olulisema teemana tõstatus noorte väljaränne Läänemaalt. Analüüsisime võimalusi, kuidas ja miks noored peaksid kodukohta peale õpinguid ja elukogemuste omandamist tagasi suunduma. Lähiajal on plaan läbi käia kõik Läänemaa koolid.

 
 

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga