Päinurme koolist võiks kujuneda Kesk-Eesti erivajadustega laste õppekeskus

Riigikogu liikmed Tõnis Kõiv ja Lauri Luik külastasid Järvamaal asuvat Päinurme internaatkooli eesmärgiga leida võimalusi sealse kooli hariduslike erivajadustega (HEV) õpilastele parima hariduse pakkumiseks. Ühe võimalusena näevad parlamendisaadikud tugeva Kesk-Eesti HEV laste õppekeskuse väljaarendamist, kuhu oleksid oodatud ka ümberkaudsete maakondade erivajadustega lapsed.

“Riigi eesmärgiks on, et iga laps saaks parima võimaliku hariduse. Maal, puhta ja rahustava looduse keskel, eemal linnakärast ning negatiivsetest ahvatlustest, on erivajadustega õpilase jaoks Päinurmel olemas parimad võimalikud alustingimused elus hakkama saamiseks ja vajaliku hariduse omandamiseks,“ sõnas riigikogu kultuurikomisjoni liige Lauri Luik.

“Sel aastal remonditi Päinurme internaatkooli õpilaskodu. Saastekvoodi ja ERF-i vahenditest on koolile kavandatud üle nelja miljoni euro täiendavaid rahasid. Sellises mahus investeeringute taustal on loogiline, et juba 40 aastat tegutsenud Päinurme internaatkoolist saaks omalaadne juhtiv õppekeskus Kesk-Eestis,“ sõnas Järvamaalt riigikokku valitud Tõnis Kõiv.

Kõivu sõnul on Päinurmes tagatud olulised alused kvaliteetse õppe läbiviimiseks. “Tasemel personal, kooli poolt organiseeritud õpilastransport, uued investeeringud õpikeskkonda ning tihe koostöö Järvamaa kutsehariduskeskuse ja Põltsamaa ametikooliga,“ loetleb Tõnis Kõiv kooli eeliseid.

Lauri Luik rõhutab, et vähenevast õpilaste arvust tingitud üldise koolivõrgu korrastamisega on riik võtnud kavva ka HEV koolide võrgu optimeerimise.

“Põhikooli- ja gümnaasiumiseadusega oleme võtnud üheks sihiks nö kergemate erivajadustega laste integreerimise tavakoolidesse ja -ühiskonda. Seejuures on aga väga oluline tunnetada piiri, kust maalt integreerimine võib hakata ohustama klassi üldist õppekeskkonda ning -taset.”

Luige sõnul ei saa kõiki erivajadustega lapsi õpetada tavakoolides ning seetõttu ongi oluline näiteks Päinurme või Haapsalu Sanatoorse internaatkooli laadsete õppekeskuste arendamine.

Lisainfo:

Lauri Luik
lauri.luik@riigikogu.ee
56 659 599

Tõnis Kõiv
tonis.koiv@riigikogu.ee
50 65 300

Kohtumisel Päinurme kooli direktori Eevi Tüüna ja Koigi vallavanema Kristjan Kõljalaga

Kohtumisel Päinurme kooli direktori Eevi Tüüna ja Koigi vallavanema Kristjan Kõljalaga

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga