Noorsootööseadus (676 SE)

Ülevaade I lugemisest riigikogus
Kultuurikomisjon arutas Noorsootööseadust 676 SE kahel koosolekul- 22. veebruaril ja 8. märtsil k.a.

22.  veebruari koosolekul osalesid külalistena HTM-i noorteosakonna juhataja Anne Kivimäe, noorteosakonna peaekspert Katrin Olt ning õigusosakonna jurist Maarja-Liisa Masing.

Lisaks osalesid koosolekul ENL-i ja Eesti Noorsootöötajate Ühenduse esindajad.

Maarja-Liisa Masing tutvustas komisjonile antud seaduseelnõud. Nagu juba mainitud, on Noorsootööseaduse laiemad eesmärgid- sätestada noorsootöö põhimõtted, erinevate osapoolte ülesanded, noorte- ja projektlaagrite pidamise põhimõtted ning noorsootöö rahastamise alused.

Viimased sisulised muudatused sedusesse tehti 1999. aastal. Viimase 10 aastaga on palju muutunud, seega ongi vaja olemasolevat regulatsiooni täpsustada ja täiendada.

Lisaks tutvustasid komisjonile oma muudatusettepaekuid ENL ja Eesti Noorsootöötajate Ühendus.

8. märtsi komisjoni koosolekul osales HT minister Tõnis Lukas, HTM-i üldhariduse osakonna alushariduse peaspetsialist Tiina Peterson, HTM-i noorteosakonna juhataja Anne Kivimäe ja HTM-i õigusosakonna jurist Indrek Kilk.

Minister Lukas sõnas, et sisuliselt kordasid organisatsioonid oma muudatusettepanekutega üle neid ettepanekuid, mida juba ümarlaudades ettevalmistusperioodil oli esitatud.

Kui aga peale I lugemist minnakse muudatustega edasi, siis üks neist võiks ministri sõnul olla õpilasesindusi ühendavate ühingute määratluse muutmine. Teiseks HTM ei keeldu ka, kui arutlusele tuleb uuesti noorsootöötaja puhkuse pikendamine 42 päevani (mis oli ka HTM-i esialgne positsioon, kuid mida KOV-id ei kooskõlastanud).

Kultuurikomisjon otsustas saata eelnõu täiskogu päevakorda 24. märtsiks k.a, kuid seoses istungi päevakorra muutmisega tõsteti eelnõu I lugemine tänaseks, 7. aprilliks.

Komisjoni ettepanek on esimene lugemine lõpetada ning määrata muudatusettepanekute tähtajaks 10 tööpäeva.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga