Luik ja Mäesalu: elu ei tohi Läänemaalt välja tõrjuda

Riigikogu liige Lauri Luik ning Lääne maavanem Innar Mäesalu tegid eelmisel reedel visiidi Kullamaa valda.

Visiidi käigus külastati Koluvere hooldekodu, Kullamaa keskkooli, vastvalminud Goldenbecki multifunktsionaalset vabaajakeskust ja  Reinu Einari OÜ-d.  Ringkäigu  jooksul kohtuti Kullamaa keskkooli direktori, abivallavanema ning volikogu esimehega.

Kohtumisel Koluvere hooldekodus tutvustati hooldekodu ajalugu ning tulevikuplaane. Maavanema sõnul on positiivne see, et vastvalmiv Uuemõisa hoolekandeasutus ei vii Koluverest suurt hulka töökohti minema nagu esialgu kardeti.

Kullamaa kooli direktoriga kohtudes arutati Kullamaa kooli edasisi plaane. Riigikogu liikme Lauri Luige sõnul on Kullamaa ja Lihula gümnaasiumi konstruktiivne koostöö võtmeküsimus Lõuna-Läänemaa ühisgümnaasiumi tekkel. „Meie huvi on, et lisaks Haapsalule peab jääma ka Läänemaa põhja ja lõunaossa gümnaasium.“ sõnas Luik. Ta toonitas, et seisab selle eest, et maagümnaasiume kinni ei pandaks. Kui kaovad gümnaasiumid, siis lahkuvad maapiirkonnast ka inimesed. “Areng peab toimuma lisaks maakonnakeskusele ka mujal Läänemaal”. lisas Luik

Lauri Luik ja Innar Mäesalu plaanivad selle aasta lõpuks läbi käia kõik Läänemaa omavalitsused. Siiani on külastatud Ridala, Nõva, Hanila, Lihula ja Kullamaa valda.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga