Lauri Luik: Lasteaiakohtade nappus saab uuest aastast leevendust

Riigikogu kultuurikomisjon kavandab uuest aastast jõustada muudatused koolieelse lasteasutuse seaduses, mille eesmärk on pakkuda leevendust lasteaiakohtade nappusele ning võidelda pikkade ootejärjekordadega.

„Jätkame lapsehoiu eelnõu arutamist komisjonis ning kavandame seaduse jõustada 2015. aasta jaanuarist,“ sõnas kultuurikomisjoni esimees Lauri Luik.

„Huvigruppidelt on eelnõule laekunud 26 muudatusettepanekut, millest paljud on väga mõistlikud. Meie soov on, et seadus saaks võimalikult kvaliteetne ning lastega peresid ja ka kohalikke omavalitsusi reaalselt abistav,“ sõnas Luik.

„Haridus- ja teadusministeeriumi soov oli seadus veel enne Jaanipäeva vastu võtta, kuid leidsime, et parima tulemuse saavutamiseks ning reaalselt toimima hakkamiseks tuleb seda veel täiendada.“

„Kultuurikomisjon peab oluliseks pakkuda vanematele paindlikku lapsehoiu- või lasteaiateenust, kuid eelnõus tuleb lahendada ka teenuse pakkumise tingimused ja rakenduslikud küsimused koostöös omavalitsustega,“ ütles  Luik.

Valitsus on koolieelse lasteasutuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (641 SE) algatajana seadnud eesmärgiks muuta lapsehoiuvõimalused paindlikumaks. Samuti võimaldada alusharidus koolieelsetes lasteasutustes vähemalt 95 protsendile lastest ning ühe pere lastele õigus käia samas lasteaias.

Lisainformatsioon:
Lauri Luik
Riigikogu kultuurikomisjoni esimees*
lauri.luik@riigikogu.ee
56 659 599

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga