Lauri Luik: Läänemaale jäägu vähemalt kolm gümnaasiumit

Reedel, 20. aprillil toimus riigikogu liikme Lauri Luige ja Lääne maavanema Innar Mäesalu visiit Hanila ja Lihula valda.

Maavanem Mäesalu  ja riigikogu kultuurikomisjoni liige Lauri Luik kohtusid mõlema omavalitsuse juhtidega ja külastasid erinevaid ettevõtteid ning asutusi.

Hanila vallas külastati 75-le inimesele tööd andvat K-Meti, mis muuhulgas teeb alltöövõttu ka maailmakuulsale ettevõttele Miele. Pria toetuse abil on ettevõttel plaan oma tootmist veel Virtsus laiendada.

Hanila vallavalitsuses arutati erinevaid valla probleemkohti. Ühena muredest joonistus välja see, et Risti-Virtsu maantee ääres pole kergliiklusteed. Maavanem nõustus vallavanema murega, et Risti – Virtsu maantee rekonstrueerimisel on oluline rajada ka kergliiklusteed, kuna praegune maantee ning liiklustihedus paneb jalgratturid ja jalakäijad tihti ohtlikku olukorda.

Lihula haridustöötajatega kohtudes arutleti käimasoleva haridusreformi  üle. Riigikogu kultuurikomisjoni liikme Lauri Luige sõnul on oluline, et Läänemaale jääks vähemalt kolm gümnaasiumi:  Põhja-Läänemaal, Haapsalus ning Lõuna-Läänemaal. Sama meelt olid ka Lihula Gümnaasiumi õpetajad.

Veel külastati Lihula lasteaeda, hooldekodu ning puidutöötlemisettevõtet Lihula külje all Pariveres, mis teeb allhankena töid tuntud firmadele Fiskars ja Iittala.

Visiidi lõppedes nentis maavanem, et Lihula on Lõuna-Läänemaa keskus, millega tuleb arvestada erinevaid   regionaalpoliitilisi otsuseid kavandades.
Lisainfo:

Tõnu Parbus
Reformierakonna Läänemaa arendusjuht
 51 84 888
 laane@reform.ee

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga