Lauri Luik kutsub Harvardi ülikooli Eestisse

Riigikogu kultuurikomisjoni liige Lauri Luik (Reformierakond) valmistab Riigikogu kultuurikomisjoni septembrikuiseks istungiks ette kirja kolme maailma mainekama ülikooli juhtidele ettepanekuga kaaluda koostööd Eesti ülikoolidega ja soovib, et kultuurikomisjon arutaks pöördumist koos haridusministriga.
 
„Eesti on viimasel aastakümnel omandanud maailmas eduka ja uuendusmeelse riigi maine. Meie tulevik sõltub haridusreformist, mis just praegu käivitumas nii kõrg- kui põhihariduses. Soovin, et Eestis antav haridus oleks maailma parim ja arvan, et just praegu on igati kohane maailmas tunnustuse pälvinud ülikoolidelt pärida, kuidas selleni jõuda ja kas siin ei saaks koostööd teha,“ rääkis Luik.
 
Luik nimetab oma kirjas muuhulgas seda, et Eesti kooliõpilased on saavutanud väga häid tulemusi hariduse kvaliteeti mõõtvas PISA testis ning mõned valdkonnad, milles maailma tippülikoolidega tulevikus koostööd teha, võivad olla näiteks geeniuuringud ja IT turvalisus.
 
„President Ilvese väitlus nobelist Krugmaniga näitas, kui oluline on maailmas tähelepanu saada. Kui tähelepanu on võidetud, on kindlasti võimalik ka asjast rääkida ja tulemusteni jõuda. Olen veendunud, et vaid maailma parim on Eesti jaoks piisavalt hea ja selle sihi peaksime ka hariduses seadma. Seepärast tahangi maailma kolme parima ülikooli juhile kirjutada,“ ütles parlamendisaadik.
 
Lauri Luik näeb oma pöördumise adressaatidena Harvardi ülikooli presidenti Catharine Drew Gilpin Fausti, Massachusetts Institute of Technology presidenti L. Rafael Reifi ja University of Cambridge kantslerit Lord David John Sainsbury. Just need kolm ülikooli valiti ajakirja Time poolt tänavu kevadel maailma parimateks.
 
Lisainfo:
 
Lauri Luik
Riigikogu kultuurikomisjoni liige
lauri.luik@riigikogu.ee
5665 9599

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga