Sel nädalal Riigikogu saalis toimunud olulise tähtsusega riikliku küsimuse “Noortevaldkonna arengukava 2014–2020” arutelul rõhutas reformierakondlasest kultuurikomisjoni esimees Lauri Luik oma sõnavõtus vajadust luua koolides noorte jaoks rohkem võimalusi loovuse arendamiseks ja omaalgatuseks.
“Loomulikult saab kõik alguse kodust, kus pannakse paika noorte hoiakud ja ellusuhtumine. Kool peab aga andma endast kõik, et noor suudaks õppida iseseisvalt ja loovalt mõtlema. Nõukogude ajast tänapäeva kooli kantud tuupimistaktika enam ei toimi. Riiklik õppekava peab aitama teha valikuid ja soodustama loovust,’’ sõnas Luik.
Luik lisab, et hea haridus on elus edukalt hakkama saamise üks alustalasid. “Haridus peab olema konkurentsivõimeline ja vastama tööturu ootustele. Senisest enam tuleks rõhku panna praktilistele tegevustele õppekavas ja valikainete hulk võiks olla koolides senisest suurem. Õppeprogrammid peaksid olema paindlikumad, pakkudes eelkõige kõrghariduse omandamisel nii täis- kui ka osakoormusega õppimise võimalusi, mis soodustaks senisest enam tööharjumuse teket noorel inimesel,” lausus parlamendisaadik.
Lõpetuseks märkis Luik, et riigi eesmärgiks on 7–26-aastaste noorte senisest veelgi suurem kaasamine. Näiteks võiksid nad senisest enam osaleda noorteorganisatsioonide tegevustes ja otsustuskogudes.
“Tuleb tagada kvaliteetse noorsootöö jätkusuutlik areng, et noortel oleksid avaramad võimalused arenguks ja eneseteostuseks ning neist kujuneksid täisväärtuslikud ühiskonna liikmed,” ütles Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Lauri Luik.
Lisainfo:
Lauri Luik
Riigikogu kultuurikomisjoni esimees
lauri.luik@riigikogu.ee
5665 9599