Lauri Luik: kõigepealt üritame lahendada noortetreenerite küsimuse

Riigikogu kultuurikomisjoni liige ja Eesti Koolispordi Liidu president Lauri Luik pidas positiivseks, et riik soovib stipendiumite süsteemi ära korrastada. Seejuures on prioriteediks võetud noortetreenerid.

“Ma jagan seisukohta, et alustame otsast ja üritame ära lahendada kõigepealt noortetreenerite küsimuse. Seejärel minna edasi ja vaadata, mida saame ära teha kohtunikega ja siis vaataks laiemalt kogu profispordi poole. Kuna noortevaldkond on kõige tundlikum, siis ma leian, et oleks kohane sealt alustada,” lausus Luik intervjuus ETV spordisaatele.

Nimeta

Kõigepealt soovitatakse kergendada 5.-7. kategooria treenerite üleminekut uuele süsteemile, kus stipendiumite asemel hakatakse maksma töötasu, mille juurde käivad ka maksud. “Üldjoontes ma arvan, et see on suur samm edasi, et riik on võtnud endale eesmärgiks järgmise aasta riigieelarvest need täiendavad 3,5 miljonit lisaeurot Eesti sporti leida.”

Luik tõdes, et poole aasta pealt ongi raske olukorda lahendada ja seega hakkab uus süsteem tööle 1. jaanuaril. “Poole aasta pealt ongi väga raske nii klubidel kui ka riigil täiendavaid lisavahendeid leida, sellepärast ma olen ka ise välja öelnud, et me võiksime võtta endale sihiks, et järgmisest aastast on nii stipendiumi mõiste selgelt seaduse tasandil defineeritud, üheselt mõistetavalt, mis puhkudel, kellele, kui palju võib stipendiumit maksta ja siis on ka riigieelarves juba vahendid olemas selle ülemineku kompenseerimiseks. Järgmise aasta 1. jaanuar võiks olla see tärmin, kui on korrektselt uuele süsteemile üle mindud.”

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga