Lauri Luik: haridussüsteem vajab kodurahu

Riigikogu kultuurikomisjoni liikme ja Eesti Koolispordi Liidu presidendi Lauri Luige sõnul on Eesti haridussüsteem võrreldes teiste Euroopa riikidega heal tasemel, kuid pidevad ja ootamatud reformid pärsivad koolide ja õpetajate tööd.

“Hetkel oleme olukorras, kus mitmed koolijuhid ja õpetajad tunnevad oma tööd tehes ebakindlust ja teadmatust, kas nende kool suletakse või kas töökoht on homme olemas. Me vajame kiiremas korras selgust, millised koolid suudavad iseseisvana jätkata, millised peaksid liituma või uksed sulgema. Selle taustal kõlas lausa üllatavalt ja ootamatult haridusministri mõte kärpida õppekavu poole võrra, mis ehk ei pruugi olla iseenesest halb idee, kuid mida kindlasti ei saa taas teha üleöö,’’ rõhutas kultuurikomisjoni liige Luik.

Parlamendisaadik leiab, et ajaga on tarvis kaasas käia ning haridusministeeriumi eestvedamisel on ära tehtud palju kiiduväärt ja olulist, nagu näiteks vastavatud uued riigigümnaasiumid. Kuid haridusvaldkonnas, mis vajab selgust ja kindlust, ei tohiks teha uusi seadusemuudatusi enne, kui eelmised on jõudnud kehtima hakata.

’’Vajame selget visiooni, kuhu Eesti haridusega soovime jõuda. Kui laiem nägemus paigas, siis saame ka piisava etteteatamisega sisu vajadusel reformida,’’ lisas Lauri Luik.

Lisainfo:
Lauri Luik
Riigikogu liige
566 59 599

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga