Läänemaa Kergejõustikuklubi aastakokkuvõte läbi treeneri pilgu

Seekord jõuluvanata!

Ei tasu arvata, et põhjuseks oli kunagise ajakirjanik Aivo Paljasmaa ilkumine, et Susi viskas Jõuluvana välja kui see varem kohale jõudis. Põhjus oli palju proosalisem. Kõik ühiskondlikud organisatsioonid peavad tänases Eestis elama projektipõhiselt. Nii ka Läänemaa Kergejõustikuklubi. Klubi otsus oli loobuda jõulukinkidest ja korraldada hoopis noortelaager. Mis ka õnnestus. Muidugi aitasid selleks finantsiliselt kaasa mõned omavalitsused nagu Lihula ja Kullamaa.

20140105-124752.jpg

Kuigi klubi on juba aastaid hoidnud silma peal nii mõnelgi maakonna areneval noorel, et nende edasisele arengule kaasa aidata, leiab näiteks Ridala, et meil pole õigust nende lapsi aidata, sest meie postiaadress on Haapsalu.

See selleks. Eks me ikkagi oma paremaid meeles pidasime klubi koosviibimisel. Naistest oli selleks Anneli Aru, kes tänavu võitis Eesti meistrivõistlustel 20 km kiirkäimise III koha. Meeste parimaks tunnistati Vello Sulev, kes maratonijooksus paikneb Eesti 2013. a edetabelis 17. real.

Neidude aasta parim oli Regina Kändla kahe Eesti noortemeistrivõistluste medaliga kiirkäimises. Kuna ta on Eesti A klassi edetabelis odaviskes 8., siis sai ta autasuks turbooda, mida saab sisetingimustes harjutamiseks kasutada. Noormeeste parim oli Marten Jõevee 4. kohaga 3000 m takistusjooksu Eesti juunioride meistrivõistlustel. Kuid tal oli teisigi häid saavutusi pikamaajooksus. B klassi noortest olid parimad Kristiina Köster ja Karl Mäger. Esimesena toodu oli Eesti B klassi meistrivõistlustel 4. nii 1500 m takistusjooksus kui 3000 m kiirkäimises, teine 9. 400 m jooksus. Kuna Karl sai maakonna sügisestel koolinoorte võistlustel palliviskes tulemuseks 82,5 meetrit, sai temagi auhinnaks turbooda, kui lootustandev odaviskaja.

Võistkondadest oli parim klubi pikamaajooksjate võistkond, kes ümber Viljandi järve jooksul 7-liikeliste võistkondade hulgas pälvis 45 võiskonna hulgas 4. koha. Neid võistkondi oli nii arvukalt seepärast, et osalesid ka lähiriikide klubide võistkonnad. Meilt sartis kokku 11 inimest, kelledest võistkonna arvesse läksid Lauri Luige. Marten Jõevee, Tarvo Tamme, Ago Lehemaa, Roman Pavlovski, Riho Kirsipuu ja Heigo Heina tulemused. Klubi parimaks kohtunikuks tunnistati Lea Rand. Klubi parimateks abimeesteks olid Rudolf Lumiste ja Lauri Luik.

Kõikide ühine arvamus oli, et 2014. aastal saavutatakse märkimisväärselt parimaid tulemusi kui möödunud aastal. Tahaks uskuda, eeldused paistavad selleks paljudel olevat!

Endel Susi.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga