Kroonilised haigused eelarvest välja

Nädalavahetusel Arulas kogunenud Reformierakonna Noortekogu eestseisus rõhutab konservatiivse eelarvepoliitika jätkamise vajadust ning leiab, et enne kui tõstetakse inimeste maksukoormust tuleks silmas pidada kolme möödapääsmatut sammu.
Reformierakonna Noortekogu eestseisuse esimees Lauri Luik sõnas, et esmaselt tuleb hoolikalt üle vaadata ministeeriumide valitsemiskulud ning ravida välja eelarve kroonilised haigused. ”Eelarvepoliitika kroonilisteks haigusteks võib pidada ühe näitena lastetoetuse ebaefektiivset kasutamist. Praegu kallatakse eesti pered üle ühtlase 300 kroonise toetusega, mis paraku ei aita hädasolijaid ning enamustele eesti kodudest ei too vajalikul määral abi. Meie huvides on aidata tõelisi abivajajaid, ning suurendada nendele lastetoetusi”, sõnas Luik

Teiseks vajalikuks meetmeks on Luige sõnul ministeeriumitest „auru välja laskmine” ning avaliku teenistuse kulude ümbervaatamine ja töö efektiivsemaks muutmine. Reforminoorte eestseisusel meenutati noortekogu programmi, kus on sätestatud avaliku sektori kulutuste kärpimise vajadus ning ametnike arvu vähendamine 20 protsendi võrra.

Kolmandaks sammuks rõhutas Luik eelarve kulude ja tulude liigset omavahelist fikseeritust ning paindumatust. Näitena tõi ta kütuseaktsiisist laekuvate tulude aheldatust 75 protsendi ulatuses teede ehitusega. „Rasketel aegadel seevastu oleks vaja kaalutletud mõtlemist ning finantside paindlikumat paigutamist,” rõhutas eestseisuse esimees.

Ei tohi karta poliitiliselt ebapopulaarseid, kuid eluliselt vajalikke otsuseid. Tuleb siiski meenutada, et me töötame kõik Eesti elu edendamise ning inimeste heaolu parandamise nimel. Praegune hetk ei ole aeg poliitilisteks kemplusteks ning valitsuse kõigutamise asemel tuleks eelarve tasakaalu viimise eesmärgil teha ühiseid pingutusi. Oleme veendunud, et praegune valitsuskoalitsioon on Eestile võimalikest parim ning peame püüdma täita valimiste järgselt seatud ootust säilitada praegune koalitsiooni kuni 2011. aasta valimisteni, sõnas Lauri Luik.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga