Konservatiivne rahanduspoliitika on ka järgmise valitsuse selgroog

Täna kogunenud Reformierakonna juhatus välistas järgmises valitsusprogrammis astmelise tulumaksu, auto- ja kinnisvaramaksu kehtestamise ja üldise maksukoormuse tõstmise.

„Eeldame, et meie partnerid uues valitsuses võtavad omaks meile olulised põhimõtted – need on ülejäägiga riigieelarve, tööjõumaksude alandamine ja üldise maksukoormuse langetamine. Samuti välistame astmelise tulumaksu, auto- ja kinnisvaramaksu kehtestamise ja pensionide kärpimise ning leiame, et toetusi peaksid saama need, kes neid reaalselt vajavad,“ ütles Reformierakonna peasekretär Kristen Michal.

„Reformierakond ei alusta enne 7. märtsi koalitsiooniläbirääkimisi. Meie esimene eelistus on tänase koalitsiooni jätkamine. Peame oluliseks, et valijad teeks vahet neil, kes enne valimisi lubavad homsele mõtlemata rahajõgesid ja kullamägesid ning neil, kes arvestavad, et majanduskriis ei ole veel läbi ja jätkama peab konservatiivse rahanduspoliitika ja kokkuhoidliku majandamisega,“ sõnas Michal.

„Vaadates valimislubaduste kaskaadi on meil põhjust murega märkida, et vasakpoolsete erakondade – Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatide valijatel saab olema kibe üllatus, kui jäädakse uskuma, et ilma järskude maksutõusude ja riiklike laenudeta on võimalik kogu seda lubaduste tulevärki rahastada. Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatide ühiselt propageeritav astmeline tulumaks ja auto- ja kinnisvaramaks vaid võtaks inimeste taskust rohkem raha ära, et seda laiali jagada – see pole õiglane ega arukas,“ sõnas Kristen Michal.

„Seega – soovitame valijatele tarkust teha vahet neil, kes on vastutustundlikud meie kõigi raha kasutamisel ja neil, kelle kreedoks on võim iga hinna eest,“ märkis Kristen Michal.

Lisainfo:

Silver Pukk
Reformierakonna kommunikatsioonijuht
silver@reform.ee
+3725097147

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga