Kaunist pühadeaega!

Kohev valge lumevaip katab Eestimaad ning tuletab meile meelde, et kätte on jõudnud aeg võtta mõneks ajaks hoog maha ning pühenduda endale ja oma lähedastele. Soovin, et need jõulud oleksid Sinu jaoks väga erilised ja meeldejäävad, et aastalõpp tuleks rõõmus ning uus aasta täis õnne ja kordaminekuid.

Aeg kulgeb omas tempos, üks aastaring on täis saanud ning täna tähistame taas Kristuse sündimist. See on hoolimise ja armastuse kinkimse aeg, loodan, et see kestab terve järgneva aasta.

Vaatame lootusrikkalt tulevikku. Järgmise aasta eelarves oleme ette näinud pensionide viie protsendilise tõusu. Kui keskmine vanaduspension on umbes 320 eurot, siis aastas saab iga pensionär ligi 200 eurot rohkem. Vajaduspõhiselt kahekordistuvad lastetoetused – abi saavad pered, kes seda reaalselt vajavad. See puudutab u 70 000 last üle Eesti. Taastub ka tasuline isapuhkus ehk 10 päeva saab isa olla lapse ja naise juures kodus.

Tuleval aastal langeb maksukoormus 0,6 protsendi võrra 32,6 protsendile, mis on viimase viie aasta madalaim tase. Seda mõjutab töötuskindlustusmakse määrade vähendamine. Selle muudatuse tulemusel jääb keskmiselt igale perele aastas kuni 180 eurot rohkem kätte.

Järgmise aasta riigieelarves on kavandatud avaliku sektori suuremahulised investeeringud nii põhimaanteede ehituseks ja kohalike teede hoiuks kui ka investeeringud veemajanduse objektidesse ja energiasäästu.

Üliõpilased saavad järgmisel õppeaastal maksumaksja kulul õppida, kui läbivad õppekava täismahus. Abi vajav tudeng hakkab saama arvestatavat vajaduspõhist õppetoetust ning tublimad õppurid senisest suuremat stipendiumi. Kvaliteetsema koolihariduse nimel oleme tegemas sisulisi parandusi haridusseadustes. Korrastatud koolivõrgu eesmärk on sõna otseses mõttes parem haridus. See tähendab ka suuremaid valikuvõimalusi õpilastele ning kõrgemat palka õpetajatele. Haapsallu rajatav riigigümnaasium on vaid üks hea näide.

Soovin Sulle kauneid jõulupühi, võrratut aastavahetust ning õnnelikku ja kordaminekuterohket uut aastat!

Lauri
www.lauriluik.ee 

Vaata ka:
https://twitter.com/lauriluik
http://www.facebook.com/lauriluik

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga