Kärdlas toimusid Eesti koolinoorte VI suvemängud „Meri ja Päike”

15.-17. augustini toimusid Kärdlas koolinoorte suvemängud „Meri ja Päike”.

Eesti Koolispordi Liidu  ja Hiiumaa Spordiliidu poolt korraldatavatest suvemängudest võttis osa üle 300 koolinoore pea kõigist Eesti maakondadest ja suurematest linnadest.

Mängud algasid 15.augusti õhtul kell 20 läbi linna kulgeva piduliku rongkäiguga ja sellele järgneva mängude piduliku avamisega Kärdla linnapargis.

Kolme päeva jooksul toimunud mängudel prooviti jõudu erinevatel sportlikel aladel – teatevõistlused, rannavõrkpall, disgolf, veekorvpall ja maastikumäng.

16.augusti ennelõunal panid kõik osavõtjad käed külge suvemängude heakorratalgudel Kärdlas ja selle lähiümbruses, mille jooksul puhastati kadastikku , raiuti võsa, niideti muru,   puhastati jõekaldaid , aidati vanureid puude riita ladumisel ning tehti muid lihtsamad talgutöid.

Rannapaargu juures olid külas Eesti parimad motomehed, kes tutvustasid motosporti ja näitasid ette oma oskusi ja võimaldasid julgrematel ka ise tsiklisõitu proovida.

Sportlikud ja töised päevad lõppesid seltskonnamängude ja tantsuõhtutega Villalaos, mis on olnud varasematel aastatel noorte lemmikud.

Eesti Koolispordi Liidu president Lauri Luige sõnul on juba traditsiooniks kujunenud suvemängude oluline eesmärk anda enne kooliaasta algust võimalus kõigile osavõtjaile  rakendada  pika ja sooja suvepuhkuse lõpuks kogunenud energia rõõmsates suvemängude ühistegevustes. Suvemängude sportlik tegevus on eeskätt sõprus ja rõõm liikumisest. Mitte esikohad vaid ühine võistkonnatunne on selle aasta mängude motoks.

Koolispordi eesmärgiks on pakkuda võimalikult erinevaid sportlikke ja kasulikke tegevusi kõigile koolinoortele, et püsida pingelise õppetöö kõrval reibas ja tubli.

Osavõtjate ja korraldajate sõnul on Hiiumaa suvemängud Meri ja Päike parim koht suve sportlikuks lõpetamiseks koos seniste ja  uute sõprade keskel.

Mängude pidulik lõpetamine ja paremate autasustamine toimus  kolmapäeval 17.augustil kell 12:00 Kärdla lauluväljakul.

Mängude ettevalmistamist ja läbiviimist toetavad Kultuuriministeerium. Eesti Kultuurkapital, Kärdla Linnavalitsus ja Hiiumaa Spordiliit

Kontakt:

Madis Pettai

EKSL peasekretär

tel. 5049044

madis@eksl.sport.ee

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga