Justiitsminister Kristen Michal Läänemaa visiidil: Haapsalu on tsiviilkohtumenetluse pealinn

Teisipäeval külastas justiitsminister Kristen Michal oma Läänemaa visiidi käigus Pärnu Maakohtu Haapsalu Kohtumaja ja Maksekäsukeskust. Õhtul sai minister kokku Reformierakonna Lääne maakondliku organisatsiooni juhatusega ning esines Reformierakonna maakonna organisatsiooni üldkoosolekul.

Michali sõnul võiks julgesti öelda, et Haapsalu on tsiviilkohtumenetluse pealinn. Üle poole kogu Eesti tsiviilkohtumenetlustest vaadatakse läbi just Haapsalus. „Mulle tundub, et omal ajal tehtud otsus koondada maksekäsukeskus Haapsallu on end igati õigustanud. Ma nägin siin tublisid inimesi, kes teevad oma tööd südamega,“ lausus Michal.

Kohtumisel kohtumaja juhtidega rõhutas minister, et niipea kui riigis saab rääkida palgatõusust, tõstetakse justiitssüsteemis esimeste seas palka just kohtuametnikel ja teisel madalama palgatasemega töötajatel.

Reformierakonna maakondliku organisatsiooni üldkoosolekul rõhutas minister, et Reformierakond on jõudsalt kasvanud. Eestis on erakonnal kokku üle 10500 liikme. Läänemaal on Reformierakonna organisatsioon oma 324 liikmega Eesti erakondadest suurim.

Oma esinemises peatus minister pikemalt kahel teemal – avaliku teenistuse seadusel ning partnerlusseadusel. Minister tutvustas üldisi põhimõtteid, millest uus avaliku teenistuse seaduse eelnõu lähtub, nendest olulisemaid on kolm: ametnike arv väheneb, palgakorraldus muudetakse läbipaistvamaks ning igasuguseid soodustusi ja hüvitisi kärbitakse nagu seda tehti töölepinguseaduses paar aastat tagasi.

Reformierakonna maakondliku organisatsiooni üldkoosolekul seati eesmärgiks võita 2013. a. KOV valimised Läänemaal.

Lisainfo:

Tõnu Parbus
Reformierakonna Läänemaa arendusjuht
51 84 888
laane@reform.ee

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga