Hard working

20131203-000758.jpg

Need noored vene kaunitarid ei ole lihtsalt tüdrukud. Nad on maailma ühed paremad iluvõimlejad. Ühed paremad seetõttu, et täna saavad neile vastu vaid täiskasvanute vanuseklassi absoluutsed tipud. Omaealiste seas aga neile vastast pole. Nende edu saladus on väga lihtne. Kui loed edasi, saad peagi teada.

Pealtnäha tavalised, võib-olla keskpärasest tänapäeva noorest pisut saledamad ja silmapaistvama rühiga neiud on igapäevaelus ennastohverdavad üliinimlikud töörügajad. Need 13-14 aastased tüdrukud treenivad 6-8 tundi! päevas! Aastast aastasse. Uskuge või mitte, aga nende tööstaaž on juba u 10 aastat!

Kui me otsime edu valemit, siis siin see ongi- hard working!

Me võime igal kolmapäeval osta lotopileti lootuses, et jackpot tuleb koju, sama hästi võime minna ka Vatikani esindajana olümpiamängudele maratoni kulda püüdma, lootes, et kõik teised konkurendid katkestavad. Šansid pole just suured.

Nagu alguses öeldud, edu valem on väga lihtne… kuid absoluutselt mitte kerge- hard, very hard working!

Kui ma seda verinoort naiskonda võistlemas nägin, tikkus mulle pisar silma. Kogesin sama tunnet, mis valdab hetkedel, kui oled end tõeliselt ületanud. Ma justkui elasin läbi kõiki neid sadu ja tuhandeid vaevalisi töötunde, mis on tulnud ohverdada selleks, et oma eesmärke saavutada (nende tüdrukute puhul räägime muidugi kümnetest tuhandetest töötundidest).

Minu kui iluvõimlemisvõhiku silm ei tuvastanud nende uskumatus etteastes ühtegi viga. Seda etteastet iseloomustasid märksõnad: idealism ja ülim koostöö. Üks mis kindel, see laitmatu esitlus oli saavutatud tohutute ohvritega.

Ma kirjutan neid ridu põhjusega. Loodan, et need on innustuseks Sulle, kes Sa ikka ja jälle põrkud raskete väljakutsetega, tunned nõrkust ja ebakindlust ning soovid alla anda. See tunne pole kellelegi meist ilmselt võõras. Ma loodan, et see innustab Sind keerulistel hetkedel oma teed edasi käima ning mitte tagasi vaatama ega iial alla andma.

Eriti loodan, et see valgustab ja innustab neid, kel kombeks viriseda, et elu on raske, ebaõiglane ja ülekohtune. Ning et kõigis halbades asjades on süüdi keegi teine, Jumala eest mitte aga see tüüp, kes hommikul peeglist vastu vaatab.

Kui peakski selline mõte tekkima, siis vaadake neid tüdrukuid ja mõtelge neile.

Neil ei ole olnud lapsepõlve, nad ei käi koolis (õpivad treeningute, söögi ja une vahelisel ajal eriprogrammi alusel), neil ei ole aega istuda tunde facebookis või mängida nukkude ja sõpradega. Nad saavad heal juhul treeningsaali aknast vaadata, kuidas nendeealised väljas mängivad, aga see on ka kõik. Sest neil on missioon- olla maailma parim (kuigi veel üpris hiljuti polnud see tegevus nende teadlik valik vaid pigem vanemate ja treenerite oma).

Kokkuvõtteks kaks mõtet:
1. kõik tuleb millegi arvelt, sellega tuleb arvestada!
2. maailma parimaks saavad vaid maailma parimad ning selleks, et maailma parimaks saada, tuleb olla valmis maksma väga kõrget hinda.

Enne kui soovida “Michael Jacksoniks” saada, maksab endalt küsida, kas ma olen valmis seda hinda maksma. Kui jah… congratulations, jackpot is yours!

Ikka edu!

Lauri

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga