Erakonna uue juhatuse avakoosolek

Eile toimus Reformierakonna juhatuse uue koosseisu esimene koosolek. Lühike ülevaade otsustatust.
Päevakorras oli erakonna aseesimeeste valimine ning 2010 aasta tegevusplaani kinnitamine.

Juhatus otsustas nimetada Reformierakonna aseesimeesteks Urmas Paeti, Jürgen Ligi ja Keit Pentuse, kes olid erakonna aseesimeestena ametis ka senini.

Erakonna juhatus seadis 2010. aasta peamisteks eesmärkideks töötuse vastu võitlemise ning 2011. aastaks eurole ülemineku.

Detailsema ülevaate olulisematest sihtidest annab allolev pressiteade.


Reformierakonna selle aasta prioriteet on töötuse vastane programm

 
Täna esmakordselt kogunenud uus Reformierakonna juhatus nimetas erakonna selle aasta prioriteediks töötuse vastase programmi edasiarendamist. Erakond soovib veel enne Vabariigi aastapäeva Riigikogus korraldada laiapõhjalise töötuse vähendamisele ja majanduskeskkonna parandamisele suunatud programmi arutelu.

Reformierakonna hinnangul on kiireim ja tõhusaim viis töötuse vastu võitlemiseks kaasaaitamine majanduskasvu taastumisele. ”Riik saab majanduse elavnemisele usaldusväärse ettevõtluskeskkonna tagamise näol kindlasti oluliselt kaasa aidata. Üleminek eurole on siin võtmetähtsusega. Ainult tänu majanduskasvule sünnivad uued täisväärtuslikud töökohad,” ütles Reformierakonna esimees, peaminister Andrus Ansip.

„Riik on eelmisel aastal märkimisväärselt panustanud töötusega seotud murede leevendamiseks. Koolituskaardid, mobiilne nõustamine, palgatoetus, suuremad stipendiumid, tööklubid ja teavituskampaaniad on vaid mõned näited sotsiaalministeeriumi juhtimisel loodud töötuid abistavatest meetmetest,” märkis Ansip. 

”Sel aastal liigume kõigi nende tegevustega jõudsalt edasi. Pean väga oluliseks, et 1. jaanuarist lihtsustusid märkimisväärselt palgatoetuse saamise tingimused. Kui kõik erinevad meetmete kulud kokku liita, suunab riik alanud aastal töökohtadeks, abistavateks tööturumeetmeteks ja toetusteks kokku ligi neli miljardit krooni,” kinnitas Ansip.
 
Ansipi sõnul soovib Reformierakond sel aastal vähendada maksukoormust ja viia läbi rida reforme majanduskeskkonna parandamiseks.
 
Inimeste ja ettevõtete maksukoormuse vähendamiseks soovib Reformierakond vastu võtta seadused, mis vabastavad eraisikute väärtpaberiinvesteeringud tulumaksust ning kehtestavad sotsiaalmaksule ülempiiri. Ettevõtluskeskkonna lihtsustamiseks peab Reformierakond oluliseks vastu võtta seadusemuudatused, mis võimaldaksid asutada äriühinguid ka ilma kapitali sissemakseta.
 
Lisaks soovib Reformierakond sel aastal jätkata struktuursete reformidega selleks, et vähendada avaliku sektori kulutusi. Sel eesmärgil tahab Reformierakond võtta vastu uue avaliku teenistuse seaduse ning tõsta pensioniiga.
 
Reformierakonna alanud aasta prioriteetide hulka kuulub ka nn kultuuriehitiste protsendiseadus, mis oleks oluliseks toetuseks kodumaisele loomemajandusele. Samuti peab erakond oluliseks tuumaenergeetika alase seadusandluse edasiarendamist.
 
"Reformierakonda on kritiseeritud, et oleme seadnud liiga ambitsioonika eesmärgi – jõuda viie jõukaima Euroopa Liidu riigi hulka. On pakutud, et eesmärgiks võiks olla hoopis jõudmine viie parima elukvaliteediga riigi hulka. Kuid siin ei ole vastuolu. Või äkki oskab keegi nimetada mõne vaese riigi, millel on ihaldusväärselt kõrge elukvaliteet," küsis Ansip.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga